Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تأکید بر اینکه پروژه آدینه باید در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد گفت: اتمام واگذاری و راه اندازی همه واحدهای مجتمع آدینه تا ۱۵ ماه دیگر انجام خواهد شد.
آیت الله زین العابدین قربانی عصر امروز در حاشیه نشست با مدیران آموزش وپرورش گیلان به مناسبت هفته امور تربیتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مربیان پرورشی نقش مهمی را در پرورش اسلامی آینده سازان کشور دارند اظهار کرد: آموزش وپرورش رکن نظام تربیتی در جامعه است.

*ائمه جمعه مروج سبک زندگی اسلامی

وی با بیان اینکه آزادی تا مرز قانون اساسی که بیش از 98 درصد مردم به آن رأی داده اند جزو حقوق ملت در جامعه اسلامی است افزود: غرب به دنبال ضربه زدن به نظام تربیت دینی در کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ائمه جمعه شهرستان های استان مرتب در مدارس حضور دارند گفت: توصیه و تأکیدم بر ائمه جمعه توجه به ارائه و ترویج سبک زندگی اسلامی و نظام خانواده است.

قربانی با اشاره به اینکه فضای مجازی بدون داشتن سواد رسانه ای از آسیب های جدی در مسیر تربیت نونهالان، نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: اخلاق اسلامی در فضای مجازی باید رعایت شود.

*امام خامنه ای صدیق دیروز و مولای امروز من است

وی با تأکید بر اینکه اطاعت از ولایت فقیه مهم ترین ویژگی مؤمنان است، اظهار کرد: امام خامنه ای صدیق دیروز و مولای امروز من است و از بزرگ ترین افتخاراتم خدمت در جایگاه نمایندگی معظم است.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: آشنایی و ارادت ما با مقام معظم رهبری به سال ۱۳۳۴ و پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در دوران تحصیل و مبارزات با رژیم طاغوت برمی گردد.

* تحویل مجتمع آدینه به خریداران

قربانی با اشاره به زمان تحویل واحدهای تجاری مجتمع آدینه رشت به خریداران گفت: درنهایت و به ترتیب و طبق قرارداد به صورت چندمرحله ای تا 15 ماه دیگر تمام واحدهای مجتمع آدینه را به خریداران محترم تحویل داده و راه اندازی می کنیم و پرونده واگذاری واحدهای آدینه بسته می شود.

وی با تأکید بر اینکه شخصاً پیگیر روند اتمام پروژه آدینه است اظهار کرد: از خریداران به دلیل عدم تحویل به موقع واحدها که به دلایل متعدد که مسئولان پروژه نتوانستند واحدها را تحویل دهند عذرخواهی می کنیم و به مسئولان دفتر گفته ام که خسارت تأخیر نیز طبق قرارداد تمام و کمال به خریداران پرداخت شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مجتمع آدینه و سایر مجموعه ها به منظور کسب درآمد برای مصلی و حوزه های علمیه احداث شدند افزود: تمام این اموال و دارایی ها به صورت امانت در اختیار نماینده ولی فقیه در استان ها برای اداره حوزه های علمیه، مصلی، کلاس های قرآنی و معرفتی، کمک به ایتام، فقرا و نیازمندان و با نظارت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در موارد فوق الذکر هزینه می شود.

*تسریع در اجرای آدینه و نظارت نماینده ولی فقیه بر امور

قربانی با اشاره به اینکه به جز یک واحد مسکونی در لاهیجان هیچ ملکی ندارم گفت: نواقصی از اقدامات و کارهای برخی افراد درگذشته درباره مجتمع آدینه باقی مانده بود که بنده در حال برطرف کردن آن نواقص هستم.

وی با تأکید بر اینکه بزرگ ترین افتخارمان این است که سپر و پشتیبان ولایت فقیه باشیم افزود: ثواب تمام کارهای خوب را تقدیم مقام معظم رهبری کرده و قصورها و نقصان ها را به جان می خرم.

امام جمعه رشت تصریح کرد: اینکه گفتیم این ها همه زیر نظر مقام معظم رهبری است بدین منظور بود که این اموال و املاک ملک شخصی بنده و مربوط به این جانب نیست و ما فقط امانت داریم همان طور که در زمان حیات آیت الله احسان بخش در اختیار ایشان بوده و بعد از بنده نیز در اختیار مسئول بعدی خواهد بود و خدای نکرده ما نخواستیم بگوییم که تعلل ما و مشکلات از ناحیه رهبری عزیز است و این حرف ما را آقایان تقطیع و بد تفسیر کرده اند.

*حوزه بین المللی امیرالمؤمنین (ع) گیلان را قطب فرهنگی منطقه می کند

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به چگونگی احداث حوزه بین المللی امیرالمؤمنین (ع) خاطرنشان کرد: این حوزه علمیه، گیلان را در آینده نزدیک به قطب فرهنگی و مذهبی منطقه تبدیل می کند و کتابخانه فاخر و ارزشمندم را که تمام سرمایه زندگی ام است وقف حوزه امیرالمونین (ع) کرده ام.

قربانی با اشاره به احداث ۶۲۷ واحد مسکن محرومین در استان گیلان توسط دفتر نماینده ولی فقیه این استان گفت: این واحدها را در اختیار افراد محروم از روحانی و غیرروحانی قرار داده ایم و قراراست با هماهنگی برادران سپاه و کمیته امداد تعدادی از این واحدها را در اختیار تعدادی از خانواده های معظم شهدا بگذاریم.

*40 سالگی انقلاب اسلامی مایه ناکامی دشمن

وی با بیان اینکه دشمن به ویژه از طریق فضای مجازی به دنبال دو قطبی سازی جامعه و نابود کردن بنیان خانواده و اعتقادات مردم است، گفت: 40 سالگی انقلاب اسلامی نشان از ناکامی دشمن است.

امام جمعه رشت بابیان اینکه باید اخلاق اسلامی را در فضای مجازی ترویج کنیم افزود: برخی با بهره گیری از فضای مجازی و ارائه اطلاعات ناقص و تقطیع شده آب به آسیاب دشمن می ریزند.

*اشتغال زایی اولویت نخست استان باشد

قربانی با اشاره به مشکلات کشاورزان گیلانی اظهار کرد: استاندار و مسئولان دولتی با حمایت از برنج کاران و چای کاران و کشاورزان گیلانی سبب ارتقای سطح معیشت مردم بصیر و انقلابی و ولایت مدار این استان شوند.

وی بابیان اینکه مردم از برخی عملکردها گله دارند گفت: اشتغال زایی اولویت نخست استان باشد و تمامی مسئولان باید برای تحقق این مهم تلاش مضاعف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: از علما، نخبگان، متخصصان و مدیران این استان می خواهیم تا خارج از سلایق سیاسی دورهم جمع شده و نقشه و سند پیشرفت و تعالی گیلان را ترسیم، تصویب و اجرا کنند.

*برخورد با گران فروشان و تکریم کاسبان امین

قربانی با بیان اینکه مردم از مسئولان انتظار دارند تا تنظیم بازار عید را با دقت بیشتری پیگیری کنند گفت: برخورد با کم فروشان و گران فروشان بر اساس قانون در دستور کار باشد و پیشنهاد می کنم تا کاسبان امین که حامی حقوق مصرف کننده هستند توسط خود مردم شناسایی و توسط مسئولان دولتی تجلیل شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان