Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر رشت گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان به منظور تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور اعتبار نیاز است.

قائم مقام وزیر راه در این دیدار اظهار کرد: 11 هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور اعتبار نیاز است.

احمد اصغری مهرآبادی افزود: دولت در تلاش است تا اعتبار لازم برای ایجاد مراکز خدماتی و آموزشی مسکن مهر را تامین کند.

فرماندار شهرستان رشت نیز در این دیدار با اشاره به تعداد واحدهای این مجتمع مسکونی در محدوده منطقه 5 شهر رشت اظهار کرد: تعداد ۱۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر تاکنون تحویل داده شده است اما این محدوده مشکلاتی دارد و باید به کمک مدیریت شهری برطرف شود.

سید محمد احمدی افزود: ایجاد امکانات آموزشی از مهم ترین اولویت هاست این منطقه نیازمند حداقل 28 واحد آموزشی 300 کلاسه است.

وی اجرای آسفالت معابر مسکن مهر را نیز از جمله وظایف شهرداری رشت دانست و تصریح کرد: باوجود تراکم جمعیتی در این محدوده نیاز است یک ایستگاه آتش نشانی مجهز هر چه سریعتر در آنجا احداث شود.

احمدی با بیان اینکه اجرای پروژه تصفیه خانه مسکن مهر 46 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است گفت: برای تکمیل این پروژه همت و تلاش مضاعف لازم است.

فرماندار رشت مهم ترین گلایه سرمایه گذاران مسکن مهر را عدم تکمیل آورده از سوی خریداران و تعاونی ها بیان کرد و افزود: نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و همچنین مجموعه شورا و شهرداری باید برای رفع مشکلات این منطقه اقدام کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه احداث کتابخانه عمومی را نیاز مسکن مهر دانست و اظهار کرد: با پیگیری های مدیر کل راه و شهرسازی قرار است زمینی به منظور احداث کتابخانه عمومی در مسکن مهر اختصاص پیدا کند.

محمد حسن عاقل منش افزود: با اختصاص این زمین در سال آینده کتابخانه عمومی را به ساکنان مسکن مهر هدیه می دهیم. رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در دیدار با قائم مقام وزیر راه گفت: شورا و شهرداری رشت در تلاش هستند تا مشکلات مسکن مهر برطرف شود.

امیرحسین علوی افزود: شهرداری رشت تاکنون خدمات زیادی در مسکن مهر ارائه کرده و اجرای آسفالت معابر، کف پوش پیاده روها، روشنایی معابر و اجرای زیرساخت های مناسب و غیره از این موارد است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت تقاضای حمایت های مادی بیشتر فرماندار رشت در اجرای خدمات عمومی در محدوده مسکن مهر را کرد و گفت: بودجه شهرداری به تنهایی کفاف اجرای پروژه های زیر بنایی در مسکن مهر را نمی دهد.

علوی بیان کرد: ساکنان این محدوده از اقشار کم برخوردار جامعه هستند و نیازمند حمایت های مسئولان ارشد استان و شهرستان هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز بر ارائه خدمات شهری در این محدوده اظهار کرد: اعتراضات شهروندان این محدوده به حق است و باید به آن رسیدگی شود.

جبار کوچکی نژاد افزود: زیرساخت های شهری در مسکن مهر اجرایی نشده است و از دیگر سو در بحث مالکیت خانه ها نیز چالش هایی وجود دارد.

مدیر کل مسکن و شهرسازی گیلان نیز در این جلسه گزارشی از روند پروژه مسکن مهر واحدهای تحویل داده شده ارائه و گفت: برای ساخت 74 هزار واحد مسکن مهر پروانه صادرشده است که از این تعداد ۶۲ هزار و ۹۹۸ واحد تحویل مالکین داده شده است.

علی خاوری افزود: واحدهایی نیز در تکلف اداره کل مسکن و شهرسازی است که چهار هزار و ۸۰۰ واحد تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای مسکن مهر 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است بیان کرد: در صورت همکاری تعاونی ها تا اواسط سال بعد همه واحدها به متقاضیان تحویل داده می شود.

وی مشکل فاضلاب و ترافیک این محدوده را نیز اساسی خواند و تصریح کرد: مطالعات احداث رینگ 90 متری از سوی شهرداری رشت انجام شده اما اعتبارات ناکافی شهرداری امکان اجرای آن را نمی دهد و لازم است وزارتخانه اعتبار لازم برای ایجاد این رینگ را اختصاص دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان