Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت با اشاره به ثروت هنگفت برخی از مدیران که غیرقابل شمارش است گفت: کسی که در اول انقلاب در روستا زندگی می کرد و ثروتمند نبوده چگونه پس ازاین سال ها بیش از هزار میلیارد دارایی از آن خودکرده است؟ نمایندگان مردم باید نخست از مجلسی ها شروع کنند و به این اموال غیرمشروع رسیدگی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی زاده در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان رشت با اشاره به طرح تصویب شده در مجلس مبنی بر رسیدگی به اموال غیر مشروع مسئولین خطاب به نمایندگان مجلس گفت: انتظار می رفت تمام نمایندگان چنین مصوبه ای را امضا کنند و خواهان برقراری عدالت در جامعه باشد.

وی با اشاره به ثروت هنگفت برخی از مدیران که غیرقابل شمارش است تصریح کرد: کسی که در اول انقلاب در روستا زندگی می کرد و ثروتمند نبوده چگونه پس ازاین سال ها بیش از هزار میلیارد دارایی از آن خودکرده است؟

امام جمعه موقت رشت با اذعان به اینکه برخی مسئولین اموال غیر مشروعی دارند گفت: نمایندگان مردم باید نخست از مجلسی ها شروع کنند زیرا اگر این حرکت مبارک محقق شود به عنوان نقطه درخشان این مجلس در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد.

شفیعی زاده با اشاره به حوادث چند هفته گذشته خیابان پاسداران گفت: نیروی انتظامی باید بااقتدار با متخلفان برخورد کند زیرا لبخند برای کسانی که با آموزه های دین و قانون مقابله می کنند، جوابگو نیست.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه بدحجابی و بی حجابی نیز عملی غیرقانونی است تصریح کرد: رعایت قانون در همه جای دنیا وجود دارد، چگونه است که برخی از کشورها به نام قانون محجبه ها را جریمه و مانع ورود آن ها به دانشگاه و مدارس می شوند دارای ابهام نبوده و قانون حجاب کشور ما دارای اشکال است؟

وی با اشاره به اینکه مردم به خصوص در ایام آخر سال متحمل مشکلات اقتصادی زیادی هستند اظهار کرد: مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند لذا اگر کسی پاسخگو نیست نباید مسئولیت بپذیرد.

شفیعی زاده با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: دستگاه دیپلماسی ایران اسلامی نباید اجازه دهد که ایران و مقامات آن مورد تحقیر کشورهای دیگر قرار بگیرد.

امام جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه مردم تحمل تحقیر کشور خود را ندارند افزود: مردم برنمی تابند و تحمل نمی کنند که وزیر خارجه کشورشان به آلمان برود و معطل سوخت رسانی شود، تیم مذاکره کننده می گفتند که تمام این مشکلات در برجام حل می شود حال که محقق نشده، چنین توهین هایی نیز نباید صورت بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه تصویب قطعنامه علیه جمهوری اسلامی منجر به ذلیل شدن متخاصمین خواهد شد گفت: دستگاه ها و مردم ایران اسلامی خواهان اقتدار ایران اسلامی هستند، در کاخ سفید موشکی را به نمایش می گذارند و می گویند ببینید ایران چه موشکی ساخته است که این نشان از پذیرفتن قدرت ایران توسط دشمنان است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه خداوند به احسان و نیکوکاری سفارش کرده است افزود: بر اساس روایات اسلامی در روزی که همه انسان ها فقیرند خداوند دست محسنین را خواهد گرفت.

شفیعی زاده با بیان اینکه خداوند محسنین را دوست دارد گفت: از ثمرات احسان و نیکوکاری این است که خداوند تبارک وتعالی برکت انسان را زیاد می کند و جواب نیکوکاری او را در دنیا و آخرت خواهد داد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به روز درختکاری تصریح کرد: گیلان به دلیل وجود طبیعت خدادادی نیاز به کاشتن زیاد درخت ندارد اما باید مراقب باشیم که این نعمت الهی را تخریب نکنیم.

وی با تأکید بر اینکه با حفظ و حراست از جنگل ها باید شکرگزار این نعمت خداوند در گیلان باشیم بیان کرد: اگر این منبع خدادادی را نابود کردیم حداقل درترمیم آن اهتمام داشته باشیم.

شفیعی زاده با بیان اینکه بازگشت همه انسان ها به سوی خداوند است گفت: خداوند برای تمام انسان ها مسیر هدایت و فلاح را مشخص کرده است و انسان با تأسی از آن مسیر می تواند به رستگاری برسد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به وفات حضرت ام البنین (ع) بیان کرد: نام گذاری وفات حضرت ام البنین به روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا بسیار نیکو و شایسته است

وی با بررسی حوادث پس از عاشورا تصریح کرد: حضرت ام البنین (س) باوجوداینکه چهار عزیز خود را در کربلا ازدست داده بود، اما نگران شهادت سیدالشهدا (ع) بود.

شفیعی زاده با تأکید بر اینکه انسان هایی که چنین بزرگواری از خود نشان می دهند در تاریخ ماندگار می شوند گفت: جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ هزارساله بی نظیر است که این افتخار به دلیل وجود خانواده های شهدایی است که امنیتمان را مدیون آن ها هستیم.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تلاش های زیاد هنوز شاهد فقر و فقرا در جامعه هستیم که این مسئله زیبنده نیست گفت: امیدواریم که روزی شاهد از بین رفتن فقر مطلق در جامعه باشیم که آن روز نویدبخش ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه و الشریف است.

وی با تأکید بر اینکه بدون همکاری مردم نمی توان فقر را از بین برد بیان کرد: احسان و نیکوکاری و گشایش مشکلات مردم با حضور مردم خیراندیش محقق می شود که ثمرات و اثرات زیادی خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان