Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با اعلام اینکه امسال ۱۱ میلیارد تومان کمک های مردمی به کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان اعطا شده است گفت: این مبلغ نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

علیرضا محمدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلای امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: کمیته امداد دارای هویتی مردمی، جهادی، دینی و عام المنفعه است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان هدف این سازمان را خدمت رسانی به مردم دانست و تصریح کرد: رشد و شکوفایی استعداد قشر مستضعف جامعه، تقویت خود اتکایی آن ها و تقویت روحیه انقلابی و اعتقادی آن ها از دیگر اهداف این سازمان است.

محمدی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیز در حال فعالیت است خاطرنشان کرد: سالمندان بیش از 40 درصد از افراد تحت پوشش این سازمان در استان گیلان را تشکیل می دهند.

وی زنان مطلقه، زنان بد سرپرست و زنان زندانی را به عنوان دیگر افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان معرفی کرد و گفت: استان گیلان رتبه نخست سالمندی را در کشور دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با بیان اینکه این سازمان در ابتدای امسال 106 هزار و 500 خانوار مددجو در گیلان داشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر این رقم به 6 هزار و 500 نفر رسیده است.

محمدی پرداخت تسهیلات اشتغال، ساخت مسکن مددجویی و کمک به تسهیل ازدواج جوانان را بخشی از فعالیت های این سازمان دانست و ابراز داشت: تکیه بر مشارکت های مردمی از تاکیدات مقام معظم رهبری است که سبب تقویت این اقدامات می شود.

وی با اعلام اینکه میزان مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد 2.5 برابر افزایش پیدا کرده است ابراز داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) به دنبال توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش این سازمان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با اعلام اینکه تاکنون بیش از 4 هزار و 600 نفر در 11ماهه سال 96 موفق به کسب تسهیلات مددجویی شده اند ابراز داشت: تاکنون 92 میلیارد تومان تسهیلات مددجویی به متقاضیان ارائه شده است.

محمدی با اشاره به سخت هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان اظهار داشت: ساخت 2 هزار واحد مسکن روستایی دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه امسال 11 میلیارد تومان کمک های مردمی به کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان اعطا شده است خاطرنشان کرد: این مبلغ نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با اعلام اینکه میزان کمک به ایتام در گیلان امسال 35 درصد افزایش داشته است تصریح کرد: امسال 24 میلیارد تومان کمک مردمی توسط نیکوکاران برای کمک به ایتام به این سازمان اعطا شده است.

محمدی با بیان اینکه ایتام گیلانی به طور متوسط ماهانه 145 هزار تومان از کمیته امداد امام خمینی(ره) دریافت می کنند ابراز داشت: امسال 4 هزار نفر از جوانان در شرف ازدواج از این سازمان مساعدت مالی دریافت کرده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان