Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه در مسکن مهر رشت با بحران شدید مواجه هستیم، گفت: شهرداری رشت با بدهی هایی که دارد دیگر توانی برای هزینه کردن در مسکن مهر ندارد.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی وضعیت مسکن مهر رشت که با حضور قائم مقام وزیر راه در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات مسکن مهر بخشی شامل ساکنان حاضر در این سایت و بخش دیگر شامل دستگاه های اجرایی می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: مردمی که ساکن هستند، اعتراضاتی نسبت به سود دوران مشارکت، ارزش افزوده، زیرساخت ها، مالکیت خانه دارند و باعث هجمه شدید درخواست های مردمی شده است.

وی ادامه داد: یک شهر با این حجم جمعیت نیازمند زیرساخت های اساسی است؛ وقتی مردم ساکن شدند دیدیم از اولین نیازهای مردم که نانوایی است، در این سایت وجود ندارد که با کمک دوستان بهرحال مردم مستقر شدند. در حال حاضر هم ترافیک شدیدی در این منطقه وجود دارد و حتی گاهی مسیر پل تالشان تا تقاطع نیایش قفل می شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر حداقل 8 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و احداث واحدهای آموزشی نیاز داریم، افزود: در مسکن مهر رشت با بحران شدید مواجه هستیم و مردمی که ساکن هستند نیازهای اساسی دارند.

وی اضافه کرد: شهرداری رشت با بدهی هایی که دارد دیگر توانی برای هزینه کردن در مسکن مهر ندارد و اعتبار 29 میلیاردی که تصویب شده، تخصیص یابد تا بتوانیم پاسخگوی مردم ساکن در این سایت باشیم.

کوچکی نژاد بیان کرد: در سال 97 هم با کاهش 47 درصدی پروژه های عمرانی مواجه هستیم و عملا پول ندارند و واحدهای نیمه ساخته همچنان باقی می ماند؛ علاوه بر این مشکلات روشنایی و کمبود قیر نیز وجود دارد انتظار داریم که علاوه بر تخصیص بودجه در نظر گرفته شده، 10 هزار تن قیر نیاز داریم.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: مشکلات به حدی است که وقتی در سایت حضور می یابیم شرمنده مردم می شویم. انتظار داریم این مشکلات حل شود./ منبه : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان