Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان  گفت: با همکاری و تعامل مطلوب بین بانک ها و دستگاه های اجرایی این استان، رتبه نخست در تعداد پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور را کسب کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکترمصطفی سالاری روز شنبه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید  استان افزود: همچنین این استان از لحاظ مبلغ پرداختی تسهیلات  رفع موانع و رونق تولید جایگاه ششم را در کشور دارد.

وی میزان پرداختی به واحدهای تولیدی گیلان طی سالجاری را 715 میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: فاصله پرداختی با  استان های دیگر بسیار کم است به طور مثال  استان پنجم 725 میلیارد تومان پرداختی داشته است.

وی  بر ضرورت تسریع در پرداخت ها نیز تاکید و تصریح کرد:  پرونده هایی که آماده و یا در حال تکمیل نهایی هستند ، با سرعت بیشتری کارهای شان برای دریافت تسهیلات انجام  شود تا پایان سال تعداد افراد بهره مند از این پرداختی ها بهره مند شده و سریعتر مشکل شان حل شود ضمن اینکه بتوانیم رتبه استان را به رتبه چهارم نیز ارتقاء بدهیم.

دکتر سالاری  با بیان اینکه ما مشکلات بانک ها را می دانیم، افزود: بانک ها از یکسو مشکلاتی دارند و از سوی دیگر واحدهای تولیدی و مردمی که در مقطعی تسهیلات دریافت کرده اند ، با شرایطی همچون رکود و تورم مواجه شدند که وظیفه ما اینست که  از استثناهای قانونی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و مردم راهکار پیدا کنیم.

 وی خاطر نشان کرد: بانک هایی که دیدگاه شان متفاوت است باید کمک کنند تا مشکل مردم را حل کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: دستگاه ها و بانک ها ضمن  سرعت به کارها در سال آینده ، بحث های مربوط به فراگیر و اشتغال روستایی  مصوبات را به سمت اجرا ببرند.

در این جلسه   مشکلات چندین واحدهای تولیدی و خدماتی  در بخش های صنعتی ،  میراث فرهنگی  و ورزشی با حضور دستگا هها و بانک های مربوطه  بررسی  و راهکارهایی  برای رفع آن ها ارائه شد و مصوباتی نیز در همین رابطه به تصویب رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان