Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2
گیلانیان : مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: تالاب خواری و جنگل خواری ازجمله مشکلات زیست محیطی در گیلان است.

قربانعلی محمد پور با حضور در جلسه علنی ظهر امروز پیش از ظهر شورای اسلامی رشت اظهار کرد: همه از مشکلات محیط زیستی گیلان مطلع هستند و شاید در طی مسیر راه را اشتباه رفتیم.

وی افزود: ریز گردها، پسماند و غیره ازجمله مشکلات زیست محیطی هستند که امروز با آن مواجه هستیم و اراده اجتماعی در رفع چنین مشکلاتی بسیار تأثیرگذار است.

محمد پور بیان کرد: متأسفانه تالاب خواری، جنگل خواری و غیره در استان گیلان وجود دارد و اخیراً بعد از سالیان طولانی برای رودخانه گوهر رود تصمیماتی گرفته شده و در حال حاضر برای احیای تالاب نیز اقداماتی در دست انجام است.

وی با اشاره به پاک سازی تالاب عینک از گیاه مهاجم سنبل آبی اظهار کرد: در سال آینده معضل سرازیری فاضلاب خانگی و صنعتی به تالاب عینک برطرف می شود.

مدیرکل محیط زیست گیلان نقش آموزش در رفع مشکلات زیست محیطی را ضروری دانست و گفت: در جنگل، ساحل و غیره به صورت غیراصولی زباله ها در حال دفن هستند و امیدواریم شهردار رشت به عنوان مجری تصمیمات شورا در این مهم همکاری کند.

محمد پور افزود: به هیچ بیمارستانی پس ازاین بدون داشتن تصفیه خانه مجوز بهره برداری داده نمی شود.

وی با بیان اینکه زباله سوز در استان مازندران با استفاده از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری تهیه شد تصریح کرد: در حال حاضر مجوز کمیته هشت به منظور استقرار زباله سوز در رشت را دریافت کرده و هفته آینده این مجوز با ظرفیت شش صد تن به شهردار رشت تحویل داده می شود.

مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: در تلاشم تا مجوز استقرار سه زباله سوز در گیلان را دریافت کنیم که یکی از آن ها متعلق به رشت و دو زباله سوز دیگر در شرق و غرب استان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان