Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار صبح امروز در دیدار با گروهی از جانبازان به نمایندگی از انجمن های راست قامتان و خانه ی نور ایرانیان بصیر گیلان گفت: جانبازان شهدای زنده کشور هستند و هر خدمتی که در مقابل جانفشانی های آنان انجام شود، عین وظیفه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این دیدار که در دفتر کار وی برگزار شد با اشاره به اینکه همه ی ملت ایران اسلامی بدهکار جانبازان، ایثارگران و خانواده های معظم شهدا هستند افزود: شما عزیزان شهدای زنده ی کشور هستید و در روزهایی که میهن اسلامی نیازمند حضور شما در دفاع از مرزها بود، اوج فداکاری را به منصه ی ظهور گذاشته اید.

وی با بیان اینکه هر خدمتی در مقابل جانفشانی های شما انجام شود عین وظیفه است اظهار داشت: خدمات ارائه شده، بخش کوچکی در مقابل محدودیت هایی است که برای شما در مسیر دفاع از کشور بوجود آمده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه قطعاً خداوند در مقابل ایثار شما، اجر می دهد افزود: شما در مسیر آرمان های خود با خداوند متعال معامله کرده اید و این نافی حفظ احترام از سوی مردم و ارائه خدمات از سوی دستگاه های اجرایی نیست.

وی مردم را قدردان زحمات و تلاش های جانبازان و ایثارگران دانست و گفت: ممکن است بخش دولتی و دستگاه ها به هر دلیلی محدودیت هایی در انجام رسالت خود نسبت به این عزیزان داشته باشد اما از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: همه ی مردم، صرف نظر از هرگونه گرایش سیاسی و اجتماعی برای ایثارگران احترام قائل هستند.

وی اظهار داشت: در این میان قشر جوان جامعه که دوران دفاع مقدس را درک نکردند نیز قدردان زحمات شما هستند.

دکتر سالاری با بیان اینکه بخشی از استخدام نیروهای مورد نیاز از طریق صدور آگهی و به صورت شفاف و براساس مواد قانونی برگزار می شود گفت: بخش دیگری از جذب نیروها به صورت شرکتی و طرحی انجام می گیرد که در این خصوص از دستگاه های اجرایی استان ارائه آمار مطالبه کرده ام.

وی با اشاره به اینکه در جذب نیرو به صورت شرکتی و طرحی اگر سهمیه ی ایثارگران و موارد مشابه رعایت نشود قطعاً برخورد می کنم گفت: تأکید بنده بر این است که برای جذب نیرو به صورت شرکتی نیز باید از طریق آگهی و با برگزاری آزمون انجام گیرد و شیوه های دیگر به هیچ وجه مورد قبول نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: موارد ذکر شده در قانون باید در جذب نیروها با دقت رعایت شود تا در این بخش نظم خوبی حاکم شود.

وی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری را ملزم به صدور ابلاغ برای دستگاه های اجرایی به منظور حضور نماینده ی جانبازان و ایثارگران در جلسات مرتبط با آنان کرد و افزود: در این جلسات باید در مواردی که مرتبط به جامعه ی ایثارگری است پیشنهادات و مطالبات آنان دریافت شود.

استاندار گیلان مناسب سازی اماکن و ساختمان های عمومی و نیز پیاده روها برای جانبازان و معلولان را جزء مقررات کلی کشور عنوان و خاطر نشان کرد: در اجرای صحیح این قانون باید اهتمام ویژه ای صورت گیرد و نواقص احتمالی موجود نیز برطرف شود.

وی ارائه لایحه ی حمایت از ایثارگران در چهارمین سال از دولت تدبیر و امید را یکی از اقدامات موثر در جهت حمایت از این قشر دانست و افزود: عزم دولت و شخص رئیس جمهور برای حمایت از ایثارگران و سرکشی از آنان بسیار جدی است و در این خصوص به وزراء و استانداران تأکید ویژه دارد.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: حضور در جمع خانواده ی شهدا و ایثارگران باید اطلاع رسانی و به مردم منعکس شود تا آنان بدانند که این اقدام وظیفه ی اساسی مردم و دولتمردان است.

وی اظهار داشت: خدمات مورد نیاز مربوط به جانبازان از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران به بنده منعکس تا گام های اساسی و موثر در جهت رفع آن برداشته شود.

در ابتدای این نشست نماینده ی انجمن های جانبازان در فضایی صمیمی مطالب و مشکلات خود را با استاندار گیلان در میان گذاشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان