Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل بازرسی گیلان گفت: تعدادی از دستگاه ها از عدم شفافیت سود می برند و دوست ندارند که دستگاه های نظارتی و مردم بر اطلاعات دسترسی داشته باشند که تعداد این دستگاه ها کم است.

سیف الله مسرور صبح امروز در همایش توجیهی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در سالن اجتماعات بانک ملی رشت با بیان اینکه برای برخورد و جلوگیری از فساد مالی باید شفافیت در صدر کارها قرار گیرد اظهار کرد: هیچ گونه هراسی برای استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) نباید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در سال 1396 حدود یک هزار و 271 معامله در مناقصات و مزایدات گیلان صورت گرفته است گفت: تمامی این معاملات کلان با نظارت سازمان بازرسی صورت گرفته و استان گیلان از استان های شفاف در معاملات است.

رئیس کل بازرسی گیلان با اشاره به اینکه کلیه مناقصات باید به صورت الکترونیکی به اطلاع همگان برسد افزود: سامانه ستاد اکنون یکی از شاخص های ارزیابی مدیران است و این مصوبه هیئت وزیران و قانونی است.

مسرور با اذعان به اینکه دستورالعمل سامانه ستاد در سال 1390 ابلاغ شد بیان کرد: این دستورالعمل تا سال 1394 به فراموشی سپرده شده بود و با ورود سازمان بازرسی در سال 1395 در اردیبهشت ماه امسال این دستورالعمل دوباره ابلاغ شد تا دستگاه های نظارتی به صورت آنلاین ناظر معاملات ادارات باشند.

وی با بیان اینکه مشکلات اجرایی ریشه فرهنگی دارد و متفاوت است گفت: وحشت استفاده از سامانه های الکترونیکی در بین مسئولان وجود دارد و این ترس باید برداشته شود.

رئیس کل بازرسی گیلان با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت باید مشکلات ساختاری را رفع کند افزود: تعدادی از دستگاه ها از عدم شفافیت سود می برند و دوست ندارند که دستگاه های نظارتی و مردم بر اطلاعات دسترسی داشته باشند که تعداد این دستگاه ها کم است.

مسرور با بیان اینکه مسئولان و مدیران نباید از استفاده از سامانه ها اجتناب می کنند گفت: مسئولان نباید از سامانه ستاد دوری کنند زیرا کوتاه آمدن، چراغ سبز نشان دادن به فساد مالی است.

رئیس کل بازرسی گیلان با تأکید بر اینکه مسئولان و مدیران ادارات باید از این سامانه استفاده کنند بیان کرد: اگر از این سامانه به خوبی استفاده شود می تواند از افتخارات دولت شود و مدیران باید از این سامانه استفاده کنند تا شائبه فساد در دستگاه های دولتی کاهش پیدا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان