Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه دهیاران باید با جدیت جهت تحقق مطالبات مردم تلاش کنند گفت: کمبود اعتبارات و بودجه دلیل قانع کننده ای برای نا امید کردن مردم نیست.

محمد احمدی عصر امروز در نشست خبری با دهیاران بخش مرکزی شهرستان رشت اظهار داشت: دهیاران تحقق مطالبات مردم را جدی بگیرند و از نا امید کردن مردم به جهت کمبود اعتبارات پرهیز کنند.

فرماندار شهرستان رشت به دو موضوع مهم در بخش مرکزی اشاره کرد و ابراز داشت: بحث آسفالت راه های روستایی و مشکل تامین آب شرب سالم و بهداشتی از مهمترین موضوعاتی است که با استفاده از همه ظرفیت ها در حال رفع آن هستیم.

احمدی با اشاره به توانمندی ها و استعدادهای بخش مرکزی شهرستان رشت بیان داشت: وسعت، جمعیت، نیروی انسانی، کشاورزی و جاذبه های گردشگری بخش هایی هستند که بخش مرکزی را در ردیف یک شهرستان مستقل با توانمندی های بالا قرار می دهد.

فرماندار شهرستان رشت ظرفیت های بخش مرکزی در امر گردشگری را وسیع دانست و افزود: موهبت های فراوان خدادادی که در این بخش مهیا شده لزوم توجه بیشتر و نگاه ویژه به حوزه گردشگری و توسعه طرح های بوم گردی را دو چندان می کند.

وی با تاکید بر حفظ تعامل و تقویت نگاه همگرایانه در بین مسئولان عنوان کرد: وجود نگاه تخریبی، بد بینانه و در مقابل هم قرار گرفتن مسئولان در هر رده ای که باشند نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه فرصت های لازم برای خدمتگزاری خالصانه به مردم را هدر می دهد.

احمدی بر لزوم کنار گذاشتن نگاه های سنتی در مدیریت روستاها تصریح کرد: دهیاران باید با به روز کردن عملکردها و اطلاعات شان از محیط پیرامونی، در جهت اداره بهتر حوزه خود گام بردارند و با پرهیز از مدیریت انفعالی، مدیریت تطبیقی را سرلوحه کار شان قرار دهند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه دهیاران باید اطلاعات خود را جامع کنند گفت: برای به جای گذاشتن یک عملکرد مطلوب، دهیاران باید با اشراف به مسائل قانونی نسبت به بهبود شرایط و برآوردن خواسته های برحق مردم روستا تلاش کنند.

وی عملکرد دهیاران بخش مرکزی شهرستان رشت را قابل قبول دانست افزود: پیگیری مطالبات مردم تنها در سایه انضباط رفتاری و عملکردی دهیاران محقق می شود و نا امید کردن آنان با طرح دلایلی نظیر نبود اعتبارات به هیچ عنوان عمل شایسته ای نیست.

احمدی با تاکید بر اینکه باید قانون و مشی قانونی سرلوحه کار همه قرار گیرد اظهار داشت: در حوزه شهرستان رشت اگر مواردی اتفاق بیفتد که حکایت از عدم پیروی از قانون داشته باشد با شدت تمام با مسئول و یا دهیار مربوطه برخورد می شود.

فرماندار شهرستان رشت خطاب به همه مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی منتخبان مردم هستند بنابراین تمام مسئولان دستگاه های اجرایی باید نسبت به آنان پاسخگو بوده و به تکالیف قانونی خود عمل کنند.

وی به مشکل کم آبی و نبود منابع کافی در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: معضل کم آبی مختص استان گیلان نبوده و تمام کشور با آن دست به گریبانند بنابراین دهیاران نسبت به ترغیب کشاورزان به اجرای هرچه زودتر شخم زمستانه مزارع اقدام کنند.

فرماندار شهرستان رشت در مورد مشکلات پسماند نیز عنوان کرد: معضل زباله به یکی از موضوعات بسیار جدی استان های شمالی از جمله استان گیلان تبدیل شده که امیدواریم با تحقق طرح های زباله سوز تحرکات مطلوبی در این حوزه ایجاد شود.

احمدی با تاکید بر لزوم اجرای عدالت در بودجه بندی خاطرنشان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی روستاها می تواند کمک بسیار شایانی در جهت تحقق هرچه بهتر عدالت و تخصیص عادلانه منابع و اعتبارات به بخش های مختلف شهرستان رشت داشته باشد.

وی به بحث آموزش و تاثیر آن بر ارتقای فرهنگ عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز به جهت پیک مسافر و ورود گردشگران به گیلان امکان تخریب محیط زیست افزایش می یابد و عملکرد دهیاران در کنترل این وضعیت بسیار تاثیرگذار است.

بخشدار مرکزی رشت نیز در این جلسه با اشاره به نزدیک بودن ایام پایانی سال تصریح کرد: شهر رشت و بخش ها و روستاهای اطراف آن ویترین استان هستند بنابراین دهیاران باید با توجه به حجم مسافران نوروزی جهت مدیریت صحیح بحث زباله برنامه های ویژه ای را تدارک ببینند.

محمدعلی ویشکایی فعالیت کارگروه ویژه خدمات سفر را برشمرد و گفت: از هفته آینده کارگروه خدمات سفر شهرستان رشت کار خود را آغاز و به صورت مستمر اقدام به بازدید روستاها و ارزیابی عملکرد دهیاران در حوزه های مختلف می کند.

ویشکایی با اشاره به فعالیت های بی دریغ مجموعه سپاه برای برگزاری اردوهای راهیان نور افزود: نسل جدید اطلاعات کافی نسبت به فرهنگ شهادت و فداکاری رزمندگان انقلاب ندارد و دهیاران باید نسبت به اطلاع رسانی و تشویق جوانان برای شرکت در این اردوها اقدام کنند.

بخشدار مرکزی رشت کمبود منابع آبی را از مشکلات کشور خواند و عنوان کرد: معضل کم آبی مختص نقطه خاصی نیست و در سراسر کشور گسترده شده بنابراین لزوم شروع به موقع شخم زمستانه مزارع توسط کشاورزان بیش از پیش احساس می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان