Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار در جلسه بررسی ایجاد مجتمع های رفاهی کوچک در مسیرهای بین راهی استان گفت: ایجاد این واحدها در مسیرهای بین راهی رونق گردشگری سبز در استان گیلان را به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه بر لزوم ایجاد واحدهای رفاهی کوچک در مسیرهای بین راهی استان تأکید کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا علاوه بر رفع مشکل نبود سرویس بهداشتی در مسیرهای بین راهی با ارائه خدماتی بیشتر وبهتر به مسافران خدماتی ارائه دهیم.

وی ایجاد درآمدهای متعدد برای ترغیب سرمایه گذار به منظور ورود به این بخش را بسیار مؤثر ارزیابی و خاطر نشان کرد: می توان با در نظر گرفتن محل نصب آنتن اپراتورها، نصب عابر بانک، تابلوهای تبلیغاتی، سوپرمارکت و عرضه ی صنایع دستی و غذاهای محلی در مکان های کوچک یک واحد رفاهی بین راهی برای استفاده ی مسافران ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه باید درآمدهای جانبی در کنار سرویس بهداشتی و پمپ بنزین پیش بینی شود گفت: در این طرح نظافت وجمع آوری زباله ها در فاصله ی 5 کیلومتری این واحد توسط جایگاه داران انجام بگیرد.

وی با بیان اینکه مجموع هزینه هایی که ایجاد می شود باید از طریق درآمدها پوشش داده شود اظهار داشت: در ساخت این مجتمع های رفاهی کوچک باید معماری سنتی گیلان در نظر گرفته و جلوه ی زیبایی به آن داده شود تا باعث جذابیت برای حضور مسافران در این اماکن گردد.

استاندار گیلان به انتخاب یک واژه ی متناسب با فرهنگ گیلان و گویش گیلکی برای این مجتمع های رفاهی کوچک اشاره و خاطر نشان کرد: این واحدها برای رونق گردشگری سبز در استان گیلان ایجاد می شود.

وی به مزایای ایجاد این واحدها اشاره کرد و گفت: ساماندهی زباله ها، کاهش تصادفات جاده ای، کمک به محیط زیست و استاندارد سازی خدمات گردشگری از مزایای این طرح محسوب می شود.

دکتر سالاری اظهار داشت: هدف ما از ایجاد این واحدها علاوه بر رفع نیازهای مردم در طول سفر ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بیکار محلی است.

وی توقف مسافران در این مجتمع های رفاهی کوچک را یکی از راه های هدایت آنان به سمت واحدهای بوم گردی موجود در روستاهای گردشگری عنوان و خاطر نشان کرد: مسافران می توانند با استفاده از اپلیکیشن های موجود در فضای مجازی به مناطق گردشگری موجود در آن منطقه نیز دسترسی پیدا کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را موظف به جانمایی ساخت این مجتمع های رفاهی کوچک در سطح استان حداکثر تا پایان سال جاری کرد و افزود: پس از جانمایی، دستگاه های اجرایی مرتبط با این طرح باید در کوتاهترین زمان روند اجرایی کردن آن را بررسی و عملیاتی نمایند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح ها می تواند از طریق دهیاری ها و یا سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام گیرد گفت: وجود یک پمپ بنزین و ارائه خدمات در کنار آن می تواند از جهات مختلف به روستا اعتبار بخشد.

استاندار گیلان از اعطای امتیازات مختلف برای ترغیب سرمایه گذاران به منظور حضور در این بخش خبر داد و اظهار داشت: اهتمام ما بر این است تا این مجتمع ها در محورهای روستایی اجرا شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان