Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نشست اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد بانماینده ولی فقیه گیلان درحالی برگزار شد که مسئولان ازفعالیت ۹۰۰ کانون در استان و تلاش برای تحقق شعار سه هزار کتابخانه درسه هزار مسجد خبر دادند.

بعدازظهر چهارشنبه به مناسبت ۱۸ اسفندماه سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد اعضای این کانون با نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار و گفتگو کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این دیدار ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س)،   اظهار کرد: ۲۳ هزار کانون فرهنگی هنری در کشور فعالیت می کنند.

فیروز فاضلی با اشاره به وجود و قعالیت ۹۰۱ کانون در استان گیلان، افزود: مردمی بودن، جوان گرایی از مهم ترین ویژگی های کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

وی با بیان اینکه  رشد و کمال انسان باید از مساجد آغاز شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز در جامعه با بحران مخاطب روبه رو هستیم باید با برنامه ریزی و اجرای برنامه های مناسب سبب جذب جوانان به سمت مساجد شویم در این غیر صورت با مشکل مواجه می شویم.

به گفته فاضلی باید فضای مساجد به گونه ای باشد که زمانی که جوان یا هر فردی وارد این محیط می شود احساس امنیت روانی و اخلاقی به وجود آید.

تشکیل ۱۰۷۵ شورای زکات روستایی در گیلان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان نیز در این دیدار از تشکیل یک هزار و ۷۵ شورای زکات در روستاهای این استان خبر داد و اظهار کرد: سه هزار و ۳۱ نفر در شوراهای مذکور فعالیت می کنند.

علیرضا محمدی با اشاره به اینکه شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات در سال ۹۵ در گیلان جمع آوری شده است، گفت : در ۱۱ ماهه امسال هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات در گیلان جمع آوری شده است.

پیگیری شعار ۳ هزار کتابخانه در مساجد گیلان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان نیز در ادامه این دیدار اظهار کرد: سال ۷۱ کانون های فرهنگی هنری مساجد به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن در کشور تشکیل شده است.

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم به برخی اقدامات و برنامه های فرهنگی و هنری با حفظ شأن مساجد اشاره کرد و افزود: برنامه های مذکور در راستای جذب جوانان به مساجد اجرایی می شود.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۹۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد گیلان، تأکید کرد: به دنبال تحقق شعار سه هزار کتابخانه در سه هزار مسجد گیلان هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان