Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد که پهپادهای ایرانی طی چند روز گذشته پیچیده ترین عملیات ها را در شرایط جوی نامناسب انجام دادند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در مراسم نخستین جشنواره تحقیقاتی فجر سپاه که در سالن همایش های حسینیه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها پادگان ولی عصر عج با حضور جمعی از نخبگان و پژوهشگران جوان و فرماندهان نظامی برگزار شد اظهارداشت: علاقمند هستیم منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره پیشرفت های چشمگیر در عرصه دفاعی را بسط دهیم و کار شما پژوهشگران رسیدن به افق مسیر های طی شده است.

سردار سلامی افزود: داستان شما جوانان نخبه و دشمنان ما، داستان امید و ناامیدی است، حرکت شما امید بخش است هر نقطه ای که خلق می کنید دشمن را ناامید تر می کنید و این نبرد مقدس ادامه دارد.

وی گفت: مجموعه جوانان پژوهشگران و نخبگان و دانشگاهیان ما در ذیل یک روحیه انقلابی قرار می گیرند و در مسیر افق های رهبر انقلاب که متعالی کردن و رسیدن به طراز جهانی را ترسیم می کند می تواند اعجازهای شبیه این نمایشگاه و دستاوردهای دیگر را ایجاد کند و قادر است راهها را در زمین، دریا و هوا به روی دشمنان ما ببندد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امروز بسیاری از سامانه های دفاعی ما با سیستم های پیشرفته دنیا قابل رقابت است، در بعضی موارد هم حتی جلوتر از آنهاست تصریح کرد: برای مثال در حوزه پدافند هوایی ما تا حدود 10 سال پیش تقریبا هیچ سیستم داخلی نداشتیم اما امروز با سیستم های پیشرفته دنیا هم طراز شدیم.

** پهپادهای ایرانی و انجام پیچیده ترین عملیات

جانشین فرمانده سپاه گفت : در عرصه هواپیماهای بدون سرنشین هم چند روز پیش پهپادهای ما در شرایط جوی نامناسب پیچیده ترین عملیات ها را با دقت انجام دادند، ما همچنین پیشرفت های زیادی در عرصه رادارها، موشک ها، مین های دریایی و تجهیزات نبرد زمینی به دست آورده ایم.

سردار سلامی تصریح کرد: وقتی که دانش و فناوری جوانان ما به نیازهای دفاعی متصل شود، ضرورت ها را حس می کند و آن وقت است که خداوند نصرت های خود را نازل می کند، شما جوانان در محاصره کامل علمی هستید و هیچ کس دانش خود را با شما به اشتراک نمی گذارد و ما هیچ متحد متعهدی که به ما کمک کند نداریم.

وی با بیان اینکه ما هیچ راهی جز قدرتمند شدن نداریم و راههای دیگر تسلیم و پذیرش ذلت و محو شدن در جغرافیای سیاسی دیگران است ، خاطر نشان کرد: ما باید اقتدار تولید کنیم و ترکیب قدرت و اراده است که اقتدار می آفریند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه نرخ تغییرات ما نسبت به زمان، کاملا تصاعدی است گفت:امروز پیشرفت های علمی ما هر روز شتاب بیشتری به خود می گیرد و ما با ترکیب علم و فناوری به محصولات جدیدی دست یافته ایم.

جانشین فرمانده سپاه بیان کرد: ما امروز توانسته ایم موازنه تاثیر را برقرار کنیم و در مسیر دستیابی به موازنه قدرت هستیم، اگر قرار باشد ما همیشه تقلید کنیم یعنی اینکه همیشه چند سال در علم و سامانه عقب هستیم.

وی ادامه داد: سیطره و چیرگی علمی به انسان قدرت نفوذ به آسمان و زمین را می دهد و اگر مسلمانان تلاش کنند راه دستیابی به پیشرفت های علمی برای آنها آسانتر می شود.

سلامی با تاکید بر عدم توقف پذیری سیستم های دفاعی عنوان کرد: توقف در پیشرفت سیستم های دفاعی به هیچ وجه نباید صورت بگیرد و هر کس در این مسیر متوقف شود محکوم به شکست است.

وی با بیان اینکه ما نباید مصرف کننده سیاست و محصولات دیگران باشیم، گفت: شما کشور را به چشمه جوشان علم و فناوری تبدیل کرده اید، هیچ قدرتی اجازه تبدیل شدن ما به یک قدرت را نمی دهد و شما دیدید که چگونه دانشمندان ما را در خیابان ترور کردند.

جانشین فرمانده سپاه با تاکید بر اینکه عقل راهبردی نزد دشمنان ما خاتمه یافته و آنها دچار ناتوانی راهبردی در تغییر رفتار ما شده اند و این یعنی ما قدرتمند شده ایم، افزود: دشمنان هرگز اجازه دستیابی به ابزارهای برتر دفاعی را به ما نمی دهند و هر کاری را برای ممانعت از پیشرفت ما انجام می دهند و این به معنای آن است که ما در یک جنگ تمام عیار قرار داریم.

سلامی با اشاره به رمز موفقیت مجموعه علمی کشور اظهار کرد: برداشتن نقاط اتکای کشور از بیگانگان رمز این موفقیت است، قدرتهای جهانی در پی نظام دوقطبی عالمانه و جاهلانه هستند ، آنان که صاحبان ثروت هستند و دیگران که مصرف کننده محصولاتی هستند که آنها تولید می کنند، این نقشه ای است که آنها طراحی کرده اند و برای آن راهبرد عملیاتی هم در دستور کار قرار داده اند.

وی ادامه داد: هر کشوری بخواهد خارج از این دامنه عمل کند، آنها در شکل قدرت های ائتلافی با او به نبرد می پردازند و این دقیقا توجیه گر مسیر سخت انقلاب از 40 سال گذشته تا امروز است.

جانشین فرمانده سپاه در پایان، اولین نمایشگاه تحقیقاتی فجر سپاه را خط مبنایی برای فتح قله های پیشرفت و ارتقاء قدرت دفاعی دانست.

در انتهای این مراسم از نخبگان و پژوهشگران برجسته از سوی سردار پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه تقدیر و تجلیل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان