Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور با تأکید بر اینکه آموزش عالی از ارکان توسعه است افزود: بزرگ ترین رقم بودجه پس از بازنشستگی بالغ بر ۵۷ هزار میلیارد ریال برای آموزش عالی است.

محمدباقر نوبخت عصر امروز در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی در استان گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان اظهار کرد: دانشجویان باید با پیدا کردن نقش خود در جامعه، بهترین نقش را در آن ایفا کنند.

وی با بیان اینکه رصد راهبری و توسعه همه جانبه کشور بر عهده سازمان برنامه وبودجه کشور است افزود: زمانی که رئیس جمهور ابلاغ ریاست سازمان برنامه وبودجه را به من داد از خودم سؤال کردم که چگونه می توانم معیشت و توسعه کشور را بر عهده بگیرم.

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور با اشاره به رشد شش پله ای توسعه کشور از سال ۲۰۱۳ تاکنون گفت: ارتقای اولویت کشور در شاخص های جهانی خوب است اما مردم انتظار بهتر شدن شرایط را دارند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه جمهوری اسلامی در رتبه ۱۸ توسعه جهانی قرار دارد افزود: رشد علمی ایران در جهان ۱۷ است اما همچنان از نظر توسعه علمی عقبیم.

نوبخت با بیان اینکه سپردن مدیریت کشور به تک تک اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان بعید نیست گفت: هیچ کس تصور نمی کرد که روحانی روزی رئیس جمهور و یا بنده که دانش آموخته دانشگاه گیلان هستم مسئولیت سنگین سازمان برنامه وبودجه را داشته باشم.

وی بدست یاری به سوی قشر علمی کشور و دانشگاهیان دراز کرد و گفت: یکی از مطالبات اصلی خانواده های ایران از دولت اشتغال جوانان است.

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور با اشاره به شکل گیری بودجه بودجه سال آینده بیان کرد: مجلس بخش وسیعی از برنامه های مدون برنامه وبودجه را تصویب کرده و ۱۲ برنامه مشخص برای اشتغال بیش از یک میلیون نفر را اجرا خواهیم کرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هر استان سهم خود را در بودجه دارد گفت: اگر نادانی اعلام کند که نوبخت بودجه استان دیگری را به گیلان برده بی انصافی کرده است.

نوبخت با تأکید بر آمادگی طراحی نرم افزاری برای شناسایی نیروی کار گفت: دانشگاه گیلان می تواند به ما کمک کند تا این برنامه و نرم افزار طراحی شود تا همه فارغ التحصیلان دانشگاهیان و نیروی کار آماده شناسایی و اشتغال آن ها در دستور کار قرار گیرد.

وی آموزش عالی را از ارکان توسعه کشور دانست و افزود: بزرگ ترین رقم بودجه پس از بازنشستگی بالغ بر ۵۷ هزار میلیارد ریال برای آموزش عالی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان