Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت عظیم علمی و پژوهشی دانشگاه گیلان گفت: دانشگاه گیلان باید در راستای دانشگاه نسل سوم آموزش های خود را در مسیر اشتغال زایی و کارآفرینی سوق دهد.

مصطفی سالاری عصر امروز در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال تأسیس آموزش عالی در استان گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان اظهار کرد: برنامه وبودجه مصوب دولت در مجلس نیازمند برنامه ریزی درست و حمایت آن در توسعه و اشتغال است.

وی با بیان اینکه هیچ استانی همچون گیلان ظرفیت توسعه اشتغال را نداد افزود: هیچ عامل بیرونی ازجمله تحریم نمی تواند به کشاورزی و گردشگری استان ضربه بزند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه منابع داخلی برای توسعه و ایجاد اشتغال کافی است گفت: اگر منابع خارجی باشد یقیناً از آن استفاده می کنیم اما اگر تزریق پول خارجی هم نباشد از توسعه استان عقب نمی مانیم.

سالاری با بیان اینکه می تواند توسعه اشتغال را در سال آینده انتظار داشت گفت: آنچه خدا باید به گیلان می داد، داده است اما ما دانشگاه باید در برنامه ریزی و تصمیم سازی ها مشارکت کند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه باید به سمت دانشگاه نسل سوم حرکت کند افزود: دانشگاه باید آموزش های خود را در مسیر اشتغال زایی و کارآفرینی سوق دهد.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت گسترده اساتید و دانشجویان در توسعه اشتغال گیلان گفت: ظرفیت موجود در گیلان ازجمله دانشگاهیان بسیار غنی و گسترده است و باید در حوزه اشتغال نیز توسعه علمی را شاهد باشیم.

سالاری با اشاره به تمایز جامعه علمی و غیرعلمی گفت: هرچقدر حضور دانشگاهیان، تحقیقات آموزش عالی و پژوهش ها در جامعه افزایش یابد رشد و توسعه جامعه ترقی پیدا می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان