Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : فرماندارشهرستان مرزی بندر آستارا گفت: روابط عمومی، پارکینگ نیروهای از رده خارج نیست و مدیری موفق است که بتواند از یک فرد توانمند و پویا در این حوزه بهره بگیرد.

یونس رنجکش در نشست روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان آستارا اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی، حوزه روابط عمومی را پارکینگ نیروهای از رده خارج نبینند، بلکه کار تعریف شده این حوزه، بسیار ارزشمند و ظریف است و مدیری موفق خواهد بود که روابط عمومی توانمندتر از خود در این حوزه بکار بگیرد و همچنین از مدیران می خواهم به نقش روابط عمومی ها واقف باشند. آنها نقش هماهنگ سازی وظایف سازمانی دستگاه مربوطه را با مردم دارند، روابط عمومی مشاور ارشد حوزه اجرایی شماست و مدیران روابط عمومی باید خلاق ترین آدم ها در دستگاه ها باشند.

وی با اشاره به نقش روابط عمومی در دستگاه های اجرایی گفت: کار روابط عمومی، برجسته سازی رسانه ای فعالیت های سازمان مربوطه و ارتباط آن با جامعه هدف است که نقشی بسیار حایز اهمیت است و مدیر ارشد سازمان باید بتواند از این ظرفیت رسانه ای بهره مندی لازم را داشته باشد.

فرماندار آستارا ادامه داد: رسانه ها باید مطالبه گر باشند، دستگاه های اجرایی هیچگونه ممنوعیتی بابت اطلاع رسانی از برنامه های خود ندارند، چیزی به نام محرمانه نداریم، همه چیز باید شفاف با مردم در میان گذاشته شود و این سیاست دولت است.

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: اگر تا الان روابط عمومی نداشته اید، از بین افراد خوشفکر و دارای انگیزه، رابط توانمندی را انتخاب کنید ما نیز تلاش می کنیم در ابتدای سال آینده یک کارگاه آموزشی جهت توانمندسازی آنها برگزار نماییم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در آستارا نهفته است، گفت: تنها شهرستانی هستیم که هر دو رسانه رسمی حاکمیتی یعنی سازمان صدا و سیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی در آن صاحب دفتر مستقیم هست، در کنار آنها هم رسانه های مکمل حضور دارند، رسانه های بخش خصوصی و نیمه دولتی مثل خبرگزاری های ایسنا، فارس، مهر، تسنیم، شبستان و یا رسانه های مکتوب که تعداد آنها در شهرستان قابل توجه است، علاوه بر اینها امروزه با وفور شبکه های اجتماعی مواجه هستیم که سرعت انتشار اخبار را بسیار افزایش داده اند و خوشبختانه در آستارا هم تعدادشان کم نیست و مورد توجه هم قرار دارند.

فرماندار آستارا تأکید کرد: با همه این احوال سه مولفه مهم خبری یعنی سرعت، دقت و صحت در رسانه های بخش حاکمیتی به درستی اجرا می شود و هرگز اعتبار خبر را قربانی سرعت عمل نمی کنند، از همین رو به نسبت سایر رسانه ها قابل اعتماد ترند.

وی اضافه کرد: رسانه ها باید با بیان چالش های موجود، مدیران را به سمت پاسخگویی بکشاند، موضوعات باید برجسته سازی شود تا راه حلی برای برون رفت از آن پیدا کرد.

وی افزود: در واقع فضاسازی های منفی علیه مدیران بخاطر خلا اطلاع رسانی است، این ضعف ساختاری خود دستگاه است که نتوانسته با مردم و جامعه مخاطب ارتباط برقرار کند که باید تلاش از این ظرفیت استفاده کند.

به گفته رنجکش؛ کار دولت بر روال شفاف سازی است و تاکید می کند هرچه هست با مردم در میان بگذارید، حال با توجه به مجموعه ظرفیت هایی که در شهرستان وجود دارد اگر محرومیت ها ادامه یابد مقصر مدیران دستگاه های اجرایی هستند.

وی تأکید کرد: از سال آینده همه دستگاه ها باید یک نفر را به عنوان روابط عمومی معرفی کنند در واقع دستگاه ها خدمات خودشان را مطرح نمی کنند بلکه کارکردهای دولت را منعکس می نمایند و اگر خللی وجود دارد ضعف سیستم است، سیستمی که خود شما مدیر آن هستید، چرا که دولت هزینه های اجرایی اش را پرداخت کرده است، بنابراین مراودات رسانه ها با دستگاههای اجرایی بستگی به نگرش مدیران دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان