Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برای برگزاری نمایشگاه های بهاره هفت شهر در حال حاضر اعلام آمادگی کردند گفت: نمایشگاه شهر رشت از 17 تا 27 اسفند با 330 غرفه برگزار خواهد شد و در کل استان گیلان نیز 768 غرفه فعال خواهیم داشت که به تعداد آن ها یقیناً اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جلال الدین محمد شکریه شامگاه یک شنبه در نشست خبری با بیان اینکه استان گیلان تولید ناخالص ملی را در اختیار دارد اظهار کرد: اشتغال، توزیع کالا، ارائه خدمات فنی، خدمات و نظام توزیع آن نقش قابل توجهی در تنظیم بازار دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید نقاط قوت اصناف تقویت و نقاط ضعف ترمیم شود افزود: بازرسی و نظارت یکی از ارکان مهم تنظیم بازار است و با هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در حال انجام است.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بخش حراج و فروشگاه فوق العاده، منطبق بر قانون نظام صنفی اعمال می شود گفت: بخش نمایشگاه عرضه مستقیم کالا نیز خیلی مهم است که برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

شکریه با بیان اینکه در حال حاضر هفت شهر برای برگزاری نمایشگاه اعلام آمادگی کردند تصریح کرد: نمایشگاه شهر رشت از 17 تا 27 اسفند با 330 غرفه برگزار می شود و در کل گیلان نیز 768 غرفه فعال داریم که به تعداد آن ها یقیناً اضافه می شود.

وی با تأکید بر اینکه فروش های فوق العاده باید مجوز اتحادیه داشته باشند بیان کرد: این مجوزها باید قابل رؤیت، قیمت قبلی و جدید مشخص باشد و چک لیست نیز ممهور به مهر اتحادیه باشد، در غیر این صورت بازرسی نظام صنفی برخورد خواهد کرد و تشکیل پرونده خواهد داد.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه شعار اتاق اصناف ایران هر فروشگاه یک نمایشگاه است گفت: فروش فوق العاده نقشه راهی برای رسیدن به شعار اتاق اصناف است و نمایشگاه های استان گیلان همیشه جزو پنج نمایشگاه برتر کشور بوده و یکی از دلایل این مسئله بومی بودن نمایشگاه ها است.

شکریه با اشاره به اینکه گروه های ارزشیابی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت غیر محسوس نمایشگاه را رصد و ممیزی می کنند افزود: رقابت در نمایشگاه به قدری زیاد است که تولیدکننده و توزیع کننده خودبه خود تنوع کالا را باید لحاظ کند که این کار را رعایت نکند در نمایشگاه نمی تواند موفق باشد و یکی از سیاست های ما ورود تولیدکننده و عرضه مستقیم کالا علی الخصوص در بخش پوشاک است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان