Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی در انتقاد از عملکرد دولت در تحقق شعار سال 96 گفت: دولت درباره تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکنون اقدام جدی و عملی از خود نشان نداده و در این حوزه منفعلانه عمل کرده است.

ولی داداشی در انتقاد از عملکرد دولت در تحقق شعار سال 96 اظهار کرد: دولت تدبیر و امید درباره تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکنون اقدام جدی و عملی از خود نشان نداده و این در حالی است که سال 96 تا کمتر از 10 روز دیگر تمام می شود.

وی با بیان اینکه دولت در حوزه تحقق شعار سال 96 منفعلانه عمل کرده است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید سال 96 را بیشتر با شعار دادن، جلسه برگزار کردن و همایش گرفتن سپری کرد درحالی که با شعار، جلسه و همایش های آبکی اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری تحقق نمی یابد.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بالای هشت میلیون نفر بیکار تحصیل کرده در کشور بیان کرد: اشتغال زایی و ایجاد فرصت های جدید شغلی برای این تعداد جوان تحصیل کرده بیکار با سفارش های الکی، بروکراسی های اداری و کاغذی بازی صورت نمی گیرد.

داداشی برخورداری از تسهیلات ارزان قیمت را از دغدغه های تولیدکنندگان دانست و افزود: تسهیلاتی که دولت تحت عنوان وام تولید و صنعت در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد ارزان قیمت نبوده و نرخ سود بانکی این تسهیلات 18 درصد است که با این نرخ بالای سود بانکی کمر تولیدکننده خرد می شود.

وی کار روی اقتصاد دریامحور و قرار دادن منابع ملی کشور در اختیار جوانان جهت اشتغال زایی در بخش های کشاورزی و صنعتی را از دیگر راه های تحقق شعار سال دانست و افزود: تاکنون هیچ گونه حرکت و همتی در این حوزه ها از سوی دولت تدبیر و امید انجام نشده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تنها دستاورد دولت در بخش صنعت گردشگری را وجود بروکراسی های اداری و دوندگی های الکی برای سرمایه گذاران دانست و گفت: سرمایه گذاری را می شناسم که بعد دو سال رفت وآمد از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری پشیمان شده است.

داداشی با بیان اینکه اگر دولت توان اشتغال زایی را ندارد باید فرصت را در اختیار سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بخش خصوصی قرار دهد افزود: مدیریت کشور در راستای اشتغال زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری ضعیف و لاک پشتی بوده و این روش دولت در رفع معضل بیکاری با شکست مواجه می شود.

وی به وجود دستان پشتِ پرده جهت آسیب زدن به نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بعضی از مسئولین با حرکت های لاک پشتی، رفتارهای نادرست، سوءمدیریت ها و اختلاس ها در تلاش هستند تا مردم را نسبت به نظام و انقلاب اسلامی بدبین کنند.

نماینده مردم شهرستان آستارا در خانه ملت با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید امکان دارد با بی تدبیری خود ناامیدی را در مردم افزایش دهد افزود: اختلاس کردن، قرار دادن موانع پیش روی سرمایه گذار و رفتار بد با ارباب رجوع در ادارات از جمله دستاوردهای دولت در یک سال اخیر بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان