Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ابقای حجتی در وزارتخانه جهاد را موجب شرمندگی خود دانست و از دفاع نماینده همشهری و هم حزبی خود از حجتی ابراز تأسف کرد.

شمال ما: محمدصادق حسنی در گفت وگو با فارس با اشاره به استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: محمود حجتی یک اصلاح طلب است و من هم جزء شورای مرکزی اصلاح طلبان هستم اما استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را طراحی و به صحن کشاندم.

وی با بیان اینکه تمام منافع حزبی را فدای منافع کشاورزان کردند افزود: کار حجتی و عملکرد وی درست نبود و باقدرت و دعوا طرح استیضاح وی را مطرح کردم تا توانستم استیضاح حجتی را اعلام وصول کنم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از موضع گیری یکی از نمایندگان همشهری خود در صحن مجلس به نفع حجتی گفت: رفتار این همکار ما به حدی من را رنجاند و عصبانیم کرد که قادر به قرار گرفتن در پشت تریبون و دفاع از کشاورزان حوزه انتخابیه ام نشدم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۱۰۵ رأی موافق و ۱۱۷ رأی مخالف حجتی و ابقای وی در وزارتخانه بیان کرد: متأسفانه نمایندگان گیلان همکاری نکردند و موضع گیری تند و جانب دارانه همکار ما در رشت باعث شد تا حجتی در وزارت خانه باقی بماند.

حسنی با بیان اینکه تمام تلاشش را برای اینکه دفاع از دست های پینه بسته کشاورز و از تهمتی که به آن ها شده وزیر را استیضاح کند تصریح کرد: در جریان طرح استیضاح حجتی تحت فشار همه هم حزبی های خود قرار گرفتم اما هم شهری من که هم حزبم هست امروز موافق با عملکرد وزیر جهاد کشاورزی در مجلس صحبت و همه را متعجب کرد.

وی با تقدیر از کمک و مساعدت نماینده لنگرود در مجلس گفت: هیچ کدام از نمایندگان گیلان برای گرفتن حق وحقوق کشاورزان به من کمک نکردند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه از هم شهری خود انتظار نداشته تا از وزیری که خون کشاورزان را در شیشه کرده دفاع کند افزود: حداقل انتظار ما از همکاران این بود که در جریان استیضاح وزیر سکوت کنند اما نه اینکه به مردم حوزه انتخابیه خود پشت کنند و از عملکرد وزیر دفاع کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استیضاح حجتی به هیچ وجه سیاسی نبوده گفت: من از ۴۰۰ روستای شهرستان رشت وارد مجلس شده ام تا از حقوق کشاورزان دفاع کنم و از اینکه تلاش های من نتیجه نداده شرمنده مردم هستم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان