Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان آستارا با اشاره به وجود تخلفات مالی در دهیاری های این شهرستان گفت: یکی دو مورد تخلف مالی در دهیاری های بخش مرکزی و لوندویل شهرستان آستارا مشاهده شده که پرونده این تخلفات جهت روشن شدن ماجرا در دست بررسی است.

یونس رنجکش شامگاه پنج شنبه در نشست مشترک با دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و لوندویل این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: توجه به ظرفیت های اکوتوریست یکی از اهداف طرح بوم گردی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با بیان اینکه دهیاری ها با تئوری های روز آشنا بوده و نسبت به توسعه نگاهشان باز است تصریح کرد: مردم انتظار دارند به واسطه دستگاه عریض و طویل بخشداری ها و دهیاری ها تحول در روستاها رخ دهد که متأسفاه دهیاری ها این شهرستان انگیزه لازم جهت ایجاد تحول را ندارند.

وی با اشاره به اینکه دهیاران مدیر روستا هستند و مدیریت در ذات خود خلاقیت و نوآوری دارد خاطرنشان کرد: دهیاری ها در توسعه روستاهای تحت کنترل خود نقش حیاتی دارند که متأسفانه با نگاه سنتی موجود در دهیاری های شهرستان آستارا این مهم تحقق نمی یابد.

رنجکش با بیان اینکه اتفاق خاصی در این یک سال اخیر در حوزه دهیاری های شهرستان آستارا رخ نداده است افزود: دهیاری های بخش مرکزی و لوندویل این شهرستان تا 20 فروردین ماه سال 97 فرصت دارند برنامه های خود در حوزه های عمرانی و اجتماعی را به کارشناسان فرمانداری ارائه دهند.

فرماندار شهرستان آستارا با اشاره به وجود تخلفات مالی در دهیاری های این شهرستان تصریح کرد: یکی دو مورد تخلف مالی در دهیاری های بخش مرکزی و لوندویل شهرستان آستارا مشاهده شده که پرونده این تخلفات جهت روشن شدن ماجرا در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه دولت با تمام نداشته های خود در حوزه روستا سنگ تمام گذاشته است، زیرا اعتقاد دارد که توسعه روستا، محور توسعه در سطح کشور است افزود: صفرتاصد اعتباری که برای دهیاری ها تخصیص می یابد باید در راه توسعه و آبادانی روستاها هزینه شود و خلاف این خیانت به مردم خود آن روستا است.

رنجکش با اشاره به اینکه از دست کردن در جیب دهیاری ها مخالف هستم گفت: کمیته ای جهت بررسی هزینه کردها ی دهیاری های بخش مرکزی و لوندویل شهرستان آستارا تعیین شده و با دهیارانی که اعتبار تخصیص یافته جهت عمران روستا را در جای دیگری هزینه کرده اند برخورد می شود.

فرماندار شهرستان آستارا برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری توسط دهیاری ها را باعث دل بسته شدن روستایی در حوزه جغرافیایی روستا دانست و افزود: فرمانداری از برنامه هایی که با محوریت تولید نشاط اجتماعی در روستاها برگزار می شوند حمایت می کند.

به گزارش فارس، در پایان نشست مذکور از دهیاری های روستاهای عنبران و کوته کومه به ترتیب از توابع بخش مرکزی و لوندویل شهرستان به عنوان دهیاری های نمونه سال به دلیل تلاش مضاعف جهت اجرای برنامه های مصوب از سوی فرمانداری، تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی تجلیل به عمل آمد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان