Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : شهردار رشت گفت: برخی افراد در شهر رشت برای حل مشکلات خود و براساس اختلاف سلیقه ها در امور مختلف، نظرات خود را به رسانه ها منتقل می کنند و اعتقادی به تعامل و توافق ندارند.

مسعود نصرتی عصر امروز در دیدار با مدیران رسانه های گیلان با اشاره به اینکه شهر رشت به یکباره با مشکل مواجه نشده و وضعیت کنونی آن حاصل گذشت زمان است اظهار داشت: رفع مشکلات و معضلات شهر رشت نیازمند همکاری و تعامل تمام دستگاه ها در استان گیلان است.

شهردار رشت با بیان اینکه رفع مشکلات موجود به تنهایی و با اقدامات یک مسئول برطرف نمی شود و قدم نخست رفع مشکلات در شهر رشت اتحاد و همدلی است افزود: حوزه رسانه شهر رشت به منظور معرفی فعالان رسانه ای اثرگذار نیازمند یک پالایش است.

نصرتی با تاکید بر اینکه حجم فعالیت رسانه ای در استان گیلان با استفاده از ابزارهای مختلف به ویژه فضای مجازی بسیار زیاد است و این امر یک آسیب محسوب می شود بیان کرد: معضلات و مشکلات شهری رشت باید به صورت داخلی و در مجموعه ای داخلی بر طرف شود.

وی با اشاره به اینکه درج و انتشار مسائل و مباحث کاری به بیرون از فضای کاری امری نادرست است و تاثیرات مخربی را به دنبال دارد تصریح کرد: مخالفت ها و اختلاف سلیقه در مباحث کاری در استان گیلان به جای حل و فصل شدن به رسانه ها منتقل می شود.

شهردار رشت با بیان اینکه برخی افراد در شهر رشت برای حل مشکلات خود و براساس اختلاف سلیقه ها در امور مختلف، نظرات خود را به رسانه ها منتقل می کنند و اعتقادی به تعامل و توافق ندارند افزود: این امر عاملی مخرب برای جذب سرمایه گذار در شهر رشت است.

نصرتی با تاکید بر اینکه این رفتار موجب برداشت نادرست از سوی سرمایه گذاران می شود و فضای مدیریتی شهر را پر تنش جلوه می دهد خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران برای ورود به هر منطقه ای نیازمند امنیت خاطر و انگیزه هستند.

وی با تاکید بر اینکه انتشار اعتراضات ، اختلاف سلیقه و حتی صحبت های خصوصی در رسانه ها به ویژه فضای مجازی امری طبیعی در گیلان است تصریح کرد: این امر موجب می شود سرمایه گذاران فضای کنونی گیلان را  فضایی پرتنش و ملتهب برداشت کنند.

شهردار رشت با اشاره به اینکه این امر به کرات موجب انصراف سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در استان گیلان به ویژه شهر رشت شده است  تاکید کرد: در پنج ماهه گذشته 92 میلیارد 361 میلیون تومان از بدهی شهرداری در دو حوزه پرداخت شده است.

نصرتی با بیان اینکه انباشته شدن معوقات به به نفع شهر نیست و با این مبلغ به درستی می توان به طور چشمگیر امکانات رفاهی و حمل و نقلی شهر را ارتقاء داد افزود: مشکلات و معضلات شهر رشت باید با اتحاد همدلی برطرف شود و کسی خارج از محدوده استان قادر به رفع معضلات موجود نیست.

وی از پرداخت معوقات چهار ماهه پرسنل شهرداری رشت خبر داد و با بیان اینکه باید فضای مناسب و بستری امن را در شهر ایجاد کنیم تا شهر دچار آسیب نشود گفت: مشکلات شهر رشت به مرور زمان ایجاد شده و این معضلات برای رفع شدن نیازمند همدلی و اتحاد است.

نصرتی با اشاره به اینکه شهر رشت از یک پیاده راه پرظرفیت برخوردار است اما تصمیم مطلوبی برای خیابان های جایگزین گرفته نشده و ترافیک مرکز شهر به کوچه ها منتقل شده است افزود: مشکلات شهر رشت مقوله ای ابتدایی نیست و باید آنها را پذیرفت و حل معضلات موجود در فضایی آرام برطرف می شود.

وی با بیان اینکه قبل از پذیرفتن مسئولیت شهرداری رشت از بدهی 730 میلیارد تومان شهر رشت با خبر بودم و با عزمی راسخ برای رفع معضلات به این حوزه ورود کردم گفت: رسانه ها برای امن کردن بستر کاری و آماده کردن فضاهای مناسب برای رفع مشکلات موثر هستند.

شهردار رشت رفع معضلات رودخانه های شهر رشت، ایستگاه زباله سراون، ترافیک، رونق صنعت ساختمان و تالاب را نیازمند همدلی تمامی دستگاه ها دانست و اظهار داشت: شهر رشت شهری کاملاً اقتصادی است و سرمایه گذاران برای ورود به این شهر تمایل زیادی دارند.

وی عدم وجود فضایی امن برای ورود سرمایه گذاران در شهر رشت را از عمده ترین مباحث و معضلات ارتقاء و توسعه این شهر بیان کرد و افزود: مردم رشت از شرایط موجود خسته اند و برای رفع مشکلات اجازه هیچ گونه اشتباهی وجود ندارد و معضلات موجود در رشت باید با همدلی برطرف شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان