Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه آمار بیکاری در گیلان بالا است گفت: ارائه آمار مسئولین به خصوص در حوزه اشتغال صحیح نیست، کسانی که ماهی 100 هزار تومان درآمد دارند شاغل نیستند درصورتی که در آمارها به عنوان شاغل ثبت شده اند.

مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه کمیته اشتغال روستایی در سالن جلسات استانداری گیلان در رشت با بیان اینکه باید مهارت و جزئیات فردی افراد شاغل در روستاها مشخص شود اظهار کرد: باید در سامانه های اداری آمار افراد شاغل ثبت تا آمار بیکاران از طریق آن مشخص شود که با همکاری دهیاری ها به راحتی در مدت یک ماه می توان این کار را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه در گیلان منبع مشخصی برای ارائه آمار اشتغال در حوزه های مختلف وجود ندارد افزود: تصمیم گیری ها در حوزه اشتغال روستایی در گیلان به صورت پراکنده انجام می گیرد و باید وضعیت کسانی که پروانه کسب وکار در صنف های مختلف دارند مشخص شود.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها باید زیرساخت های عمرانی شناسایی شوند بیان کرد: ابتدا باید زیرساخت های روبنایی و زیربنایی مورد شناسایی قرار گیرند تا ساختار آموزشی و فرصت های شغلی در روستاها ایجاد شود.

سالاری با بیان اینکه آمار تسهیلات پرداختی برای اشتغال در گیلان مشکل اشتغال کشورهای همسایه را نیز برطرف می کرد گفت: تسهیلات پرداختی درزمینهٔ اشتغال روستایی در گیلان با برنامه پرداخت نشده است و به همین دلیل آمار بیکاری در گیلان بالا بوده و کسانی که ماهی 100 هزار تومان درآمد دارند شاغل نیستند درصورتی که در آمارها به عنوان شاغل ثبت شده اند.

وی با اشاره به هدف تشکیل کمیته اشتغال روستایی افزود: تجمیع آمار اشتغال و توسعه اقتصادی روستاها ازجمله اهداف کمیته اشتغال روستایی است و در صورت عدم تحقق این هدف هیچ قدم مؤثری در حوزه اشتغال زایی روستایی برداشته نمی شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان ادارات با آمار بازی نکنند تصریح کرد: در حوزه اشتغال روستایی آمار برخی ادارات و سازمان ها صحیح نیست و مدیران باید برای ارائه تسهیلات شرایط روستا را به طور کامل بشناسند و اگر بدون بررسی به مردم تسهیلات دهند آن ها را گرفتارتر و بدهکارتر می کنند.

سالاری با بیان اینکه باید فعالیت کمیته اشتغال روستایی بیشتر شود گفت: شیوه فعالیت دستگاه های اجرایی برای ایجاد اشتغال روستایی در گیلان رضایت بخش نیست و اطلاع رسانی کافی درزمینهٔ تسهیلات اشتغال روستایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان و مدیران ادارات باید در بین مردم حضورداشته باشند بیان کرد: اگر مسئولان در اتاق خود بنشینند و ژست بگیرند مشکلی حل نمی شود و اگر این روند توسط مسئولان در گیلان ادامه داشته باشد پیش از اینکه مردم انتقاد کنند خود اعلام می کنم که اشتباه کردیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه سازمان های جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و بنیاد مسکن مردم را دچار مشکل نکنند گفت: مسئولان هرچه سریع تر به مطالبات و مشکلات مردم با تشکیل جلساتی در دفتر شورا، مساجد و حسینیه های روستاها رسیدگی کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان