Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از وقع آتش سوزی در 60 نقطه از اراضی جنگلی استان خبر داد و گفت: همچنان سه شهرستان گیلان درگیر آتش هستند و گستردگی، تعداد و وسعت آتش سوزی طی 10 سال اخیر بی سابقه است.

محسن یوسف پور با اشاره به آتش سوزی های گسترده در منابع طبیعی استان اظهار کرد: بیش از 60 نقطه از جنگل و بخشی از مراتع استان گیلان طی آتش سوزی های روز گذشته و بامداد امروز طعمه حریق شده اند.

وی بابیان اینکه 12 شهرستان از گیلان درگیر حریق اراضی جنگلی و مراتع هستند افزود: شهرستان های ماسال و شاندرمن، سیاهکل، لاهیجان، رودبار، رشت، شفت، فومن، صومعه سرا، رودسر، لنگرود و رضوانشهر و املش طی عصر روز گذشته و بامداد امروز درگیر آتش سوزی و اطفاء آن بوده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان بابیان اینکه تمام نیروهای صف و ستاد در کنار نیروهای مردمی مشغول اطفاء آتش هستند تصریح کرد: شهرستان های املش، رودسر و لنگرود همچنان دچار سانحه آتش سوزی در اراضی جنگلی هستند و مأموران حفاظتی، نیروهای مردمی و منابع طبیعی در تلاش برای اطفاء آن هستند.

یوسف پور بابیان اینکه در شهرستان های سیاهکل، لاهیجان، رشت و شفت آتش سوزی مهارشده گفت: با تلاش های بی وقفه نیروهای مردمی، بسیج و منابع طبیعی و حفاظتی آتش سوزی در شهرستان های مذکور تحت کنترل قرارگرفته است.

وی با تائید سوختن بیش از یک صد هکتار از اراضی منابع طبیعی به ویژه جنگل در آتش سوزی اخیر بیان کرد: آمارهای رسمی از میزان و وسعت سوختگی جنگل و مراتع در سطح استان در دست بررسی است و در حال حاضر مهار کامل آتش و بازگشت به حالت عادی اولویت اصلی جنگلبانان و منابع طبیعی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آتش سوزی اخیر را طی 10 سال اخیر بی سابقه عنوان کرد و گفت: وسعت آتش سوزی با این گستردگی، تعداد و وسعت بی سابقه بوده و همه فعالان منابع طبیعی استان درگیر مهار آتش سوزی هستند.

یوسف پور افزود: نیروهای حفاظت و جنگلبانان شهرستان های غیر درگیر نیز در جریان آتش سوزی به نقاط وقوع حادثه اعزام شده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان