Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون بودجه مجلس دلیل افزایش غیرمنطقی قیمت دلار را عدم نظارت دولت بر حفظ تعادل عرضه و تقاضا دانست و گفت: با افزایش قیمت دلار ناامنی در بازار سرمایه گذاری ایجاد می شود.

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به افزایش غیرمنطقی دلار در ابتدای سال، گفت: نگرانی خاصی بابت افزایش قیمت دلار به دلیل کاهش واردات به داخل و افزایش استفاده از تولیدات داخلی وجود ندارد اما به یقین نمی توان از آسیب قابل ملاحظه ای همچون نوسانات ارزی گذشت لذا بابت نوسانات ارزی نگرانی وجود دارد.

دولت باید تعادل عرضه و تقاضای پیرامون دلار را مدیریت کند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلار در طی چند ماه اخیر افزایش غیرمنطقی را تجربه کرده است درحالی که دولت باید تعادل عرضه و تقاضا را مدیریت می کرد، افزود: بانک مرکزی باید ایفاگر نقش پررنگ‍ تری می شد اما عدم کارآمدی آن ها سبب افزایش قیمت دلار شده که به یقین تورم را به دنبال دارد.

ناامنی در بازار سرمایه گذاری با افزایش قیمت دلار

وی تاکید کرد: نوسانات قیمت دلار باید هر سال متناسب با تورم افزایش پیدا کند نه آنکه یکباره از سه هزار تومان به 5 هزار تومان برسد چراکه این مسئله ناامنی را در بازار سرمایه گذاری ایجاد می کند و بسیاری از پیشرفت ها و معادلات اقتصادی به هم خواهد خورد.

برای خروج کشور از رکود باید خواسته و ناخواسته به یک شوک تورمی تن داد

بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه برای خروج کشور از رکود باید خواسته و ناخواسته به یک شوک تورمی تن داد، اظهارکرد: تورم در کشور طی ماه های اسفند و فرودین به دلیل آنکه کارمندان، کارگران، پیمان کاران و... پول خود را وارد بازار می کند بیشتر می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی دلیل این افزایش غیرمنطقی قیمت دلار را عدم مدیریت دولت در حفظ تعادل عرضه و تقاضا دانست و گفت: اگرچه کم و کیف بازار دلار در دست مردم است اما دولت باید با نظارت مانع از افزایش چندین برابرای آن می شد./منبع : خانه ملت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان