Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی وضع مالیات بر کالای تولیدی را در رکود کشور ناچیز توصیف کرد و گفت: برای وضع مالیات عادلانه لازم هست درآمدها شفاف و بنگاه های اقتصادی مجهز به حسابرس های آنلاین شوند.

محمدصادق حسنی با اشاره به طرح حذف مالیات در تولید اظهار کرد: نمایندگان مجلس مفهوم کارشناسی از ارزش افزوده ندارند درحالی که ارزش افزوده باید از کالای نهایی گرفته شود.

وی بابیان اینکه زیرساخت اعمال ارزش افزوده در کشور وجود ندارد افزود: در هیچ کدام از بنگاه های اقتصادی نظیر سوپرمارکت ها حساب آنلاینی که مالیات به آن دسترسی داشته باشد وجود ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کتمان واقعیت از درآمد در نظام فروش کشور گفت: هیچ تاجری در کشور تاکنون نداشتیم که اعلام کند روزانه 500 میلیون تومان فروش داشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیرساخت های کشور توانایی استقرار ماشین آلات حسابرسی آنلاین را ندارد تصریح کرد: طبق قانون جهانی ارزش افزوده و مالیات تنها باید از کالای ساخته شده گرفته شود که این مهم در حال حاضر در کشور اجرایی نمی شود و دارایی باید سیاست های خود را در آن راستا هدایت کند.

حسنی با اشاره به کم کاری وزارت امور اقتصادی و دارایی در ساماندهی نظام شفافیت فروش کالا و خدمات و آنلاین بودن تراز مالی بنگاه های اقتصادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارزش افزوده و مالیات 9 درصدی به صورت زنجیره ای بر روی یکدیگر اعمال می شوند و محصول نهایی را گران می کند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: طبق سیستم اداری مالیات ایران هر فروشنده ای باید هر سه ماه یک بار ارزش افزوده ای که به دست آورده را با اعلام میزان فروش، مالیات خود را تسلیم کند اما این مهم در جامعه تاکنون تحقق پیدا نکرده است.

وی بابیان اینکه اگر یک کالایی در پنج مرحله از خط تولید قرار بگیرد در هرکدام از مرحله ها 9درصد ارزش افزوده به آن تعلق می گیرد اظهار کرد: اعمال چند برابری ارزش افزوده بر یک کالا غلط است و نوع مالیات گیری هنوز در کشور درست اجرانشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مالیات و ارزش افزوده بر کالا نقش بسیار ناچیزی در رکود دارد افزود: وضع مالیات بر کالا تأثیر در کاهش تولید دارد اما این تأثیر نمی تواند ما را مجبور به حذف مالیات کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان