Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه برخی از افراد ناآگاه آیت الله قربانی را رنجاندند گفت: تلاش ها و خدمات بسیار زیادی از سوی آیت الله قربانی صورت گرفت درحالی که این اذیت کردن ها مزد خدماتش نبود.

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال 80 سفری به گیلان داشتند و مورد استقبال مردم گیلان قرار گرفتند تا جایی که سرپا ایستادند و حتی خودروی حامل معظم له را بوسیدند که این عشق و علاقه الهی است.

وی با اشاره به ماه رجب و ویژگی های خاص این ماه عظیم افزود: در ماه رجب میلاد حضرت علی علیه اسلام واقع شده که به فرموده پیامبر صلی الله جز او و خدا کسی آن را نشناخته است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ماه رجب را ماه آمرزش گناهان برشمرد و گفت: در ماه رجب پیامبر اکرم به بعثت رسیده است و ازاین رو بسیار ارزشمند و قابل تأمل است.

آیت الله محمدی گلپایگانی با اشاره به معارفه و تکریم امامان جمعه سابق و فعلی رشت بیان کرد: در تعابیر دینی قیامت در روز جمعه آغاز می شود و هرکسی که در روز جمعه قدمی از قدم بردارد خداوند احوال و خطرات را بر وی آسان می کند تا اذن بهشت به او داده شود.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی 900 نقطه نماز جمعه برگزار می شود تصریح کرد: به حول قوه الهی و به برکت جمهوری اسلامی در 900 نقطه نماز جمعه خود و مردم را به رعایت تقوی الهی دعوت می کنند درحالی که ملت های دیگر از این نعمت بی بهره هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با 18 سال اقامه نماز توسط آیت اله قربانی در رشت و 23 سال اقامه نماز در لاهیجان گفت: آیت الله قربانی ریش خود را درراه نماز جمعه و اقامه نماز سفید کرده است.

آیت الله محمدی گلپایگانی با اشاره به 70 سال تبلیغ دین و توصیف معارف عترت و قران توسط آیت الله قربانی افزود: آیت الله قربانی به اصرار خود از تصدی نمایندگی ولی فقیه در استان کناره گیری کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد ناآگاه آیت الله قربانی را رنجاندند خاطرنشان کرد: تلاش ها و خدمات بسیار زیادی از سوی آیت الله قربانی صورت گرفت درحالی که این اذیت کردن ها مزد خدماتش نبود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری حجت الاسلام فلاحتی را از عالمان انقلابی و دارای سوابق ارزشمند برشمرد و گفت: همه باید به امام جمعه جدید با شرکت در نماز جمعه و دادن مشورت به وی کمک کنند تا استان گیلان از هر نظر نمونه شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان