Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه وابسته به هیچ خط و جناحی نیستم و البته خنثی هم نیستم گفت: خط من خط رهبری است و تلاش می کنم که نه یک خط جلوتر و نه یک خط عقب تر از ایشان حرکت کنم و باید در مسیر رهبری حرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ رسول فلاحتی گیلانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت اظهار کرد: گیلانیان درخشش های زیادی در تاریخ داشتند و زیباترین دوره تاریخ گیلان دوره انقلاب است.

وی با اشاره به الطاف رهبری معظم نظام و اعطای مسئولیت از جانب ایشان گفت: رهبری معظم با بیان ویژگی های مردم گیلان، آن ها را بسیار عزیز شمردند که مایه مباهات است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه یکی از جلوه های ویژه نماز جمعه دعوت مردم به تقوای الهی است تصریح کرد: من از تمام استان می خواهم که هیچ جا و به وسیله هیچ بنری نامی از من نبرده و هزینه ای نکنند، این پول ها یا بیت المال است یا پول مردم که بهتر است برای رفع نیاز حاجتمندان استفاده شود و اگر کوچک ترین هزینه ای از این طریق و بردن نام اینجاب خرج شود قاطعانه بگویم که من راضی نیستم.

وی با بیان اینکه من متعلق به همه مردم هستم افزود: اگرچه ۴۰ سال در قم زندگی کردم اما در همین استان درس خواندم و همیشه مطلع از مشکلات و خواسته های شما مردم مسلمان و دردمند بودم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه وابسته به هیچ خط و جناحی نیستم و البته خنثی هم نیستم گفت: خط من خط رهبری است و تلاش می کنم که نه یک خط جلوتر و نه یک خط عقب تر از ایشان حرکت کنم و باید در مسیر رهبری حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه استان گیلان از نظر محیطزیست مشکلاتی دارد گفت: دریایی داریم که ساحلش آلوده، طبیعتی داریم که دارای مشکل است که می طلبد برای رفع آن اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به آغاز فصل کشاورزی افزود: یکی از مشکلات کشاورزان، محدودیت آب است که مسئولین باید با مدیریت مناسب به رفع آن گام بردارند تا دغدغه کشاورزان رفع شود.

فلاحتی با اشاره به فرارسیدن ۲۰ فروردین سالروز هنر انقلاب اسلامی و روز انرژی هسته ای تصریح کرد: جوانان غیور ایران اسلامی با تلاش و کوشش افتخاراتی آفریدند که باید گفت اینان همان نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی هستند که نقش آفرینی می کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به شعار سال توسط رهبری معظم نظام گفت: اوضاع کارخانه ها خوب نیست و طی بررسی های حضوری خودم به صورت نامحسوس در برخی از کارخانه ها شاهد وضعیت آن بودم که هم مردم و هم مسئولین باید برای رفع آن تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به شرایط مردم بی دفاع فلسطین اظهار کرد: فلسطینی ها می دانند که سردمداران بیخرد عرب نمیتوانند از آنان دفاع کنند لذا امید آنان حمایت پابرهنگان جهان و ایران اسلامی از آنها است و امیدواریم انتفاصه جدید نتیجه بخش باشد.

وی با اذعان به اینکه وابسته به هیچ جناح سیاسی نیستم تصریح کرد: خط قرمز ما انقلاب، رهبری و آرمانهای انقلاب اسلامی است که هرکس به این سه مورد پایبند باشد در کنار هم قرار خواهیم گرفت.

فلاحتی با بیان اینکه سلائق گوناگون منجر به عدم همکاری ما نخواهد بود افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی وجود سلائق گوناگون همیشه وجود داشته، لذا تنها خط قرمز من رهبری انقلاب اسلامی و اهداف انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانسته اندیشه های انبیا را به عمل برساند گفت: همه قدرت های سلطه علیه ایران سرمایه گزاری می کنند تا شیعه و انقلاب اسلامی را نابود کرده و با آن مقابله کنند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه این ساختمان و مجتمعی که به هر بهانه ای ساخته شده است بناست که گروه هایی این مشکل را حل کنند تصریح کرد: بنده تا حد توان خودم کمک می کنم که این مسئله حل شود لذا مجموعه هایی در این مجموعه متوکل شده اند قرار است که مشکل را حل کنند، پس این نوید را به مردم شریفی که امروز آمده اند تا سخنان ما را در این مسئله بشنوند بدهم که برنامه هایی برای رفع این مشکل در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، از تریبون نماز جمعه اعلام شد که حجت الاسلام فلاحتی از این هفته از درب ورودی مردم ورود و خروج خواهند کرد و مردم می توانند به طور مستقیم وی را ملاقات کرده و مشکلاتشان را مطرح کنند ازاین رو امروز نیز وی از میان مردم و از درب خروج عمومی خروج کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان