Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با تأکید بر اعطای تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان داخلی گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان برای رونق بخشی به بنگاه های تولیدی کشور اختصاص پیدا کرد.

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی با دستور مقام معظم رهبری و مصوبه مجلس در جهت حمایت از تولید ملی به فعالان این عرصه در سال 97 پرداخت می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس عنوان کرد: شعار استراتژیک حمایت از کالاهای ایرانی که توسط مقام معظم رهبری برای سال 97 انتخاب شده است در حقیقت به معنای کمک به تولید و اقتصاد کشور برای ارائه محصولات با کیفیت و جلب اعتماد مردم جامعه است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان داشت: اعطای تسهیلات ارزان قیمت یکی از راهکارهایی است که می توان در جهت رونق بخشی به تولید کشور از آن استفاده کرد به طوری که در سال 96 به میزان 16 هزار میلیارد تومان برای این کار از صندوق توسعه ملی برداشت شد.

قربانی با بیان اینکه این تسهیلات در اختیار بنگاه های فعال و مولد قرار گرفت افزود: طرح برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به تولید کشور توسط مجلس به تصویب رسید و دولت موظف شد که این تسهیلات ارزان قیمت را در جهت توسعه تولید و اشتغال کشور به بنگاه های تولیدی اعطا کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس خاطرنشان کرد: طبق برنامه قرار است این تسهیلات ارزان قیمت برای شهرهای زیر 10 هزار نفر به ویژه روستاها در اختیار بنگاه های تولیدی قرار گیرد که سهم گیلان با توجه به ظرفیت های خوبی که دارد در این زمینه حدود 300 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ظرفیت و توانمندی های بالای استان گیلان تصریح کرد: بر طبق تصویب کارگروه اشتغال کشور، 45 درصد از این تسهیلات و منابع باید الزاماً در حوزه هایی نظیر آبزی پروری، دامپروری و سایر حوزه های کشاورزی هزینه شود.

قربانی از تعامل و رایزنی مجمع نمایندگان استان با کارگروه اشتغال کشور خبر داد و ابراز داشت: با توجه به بالا بودن شاخص های بیکاری در گیلان، نمایندگان استان تقاضا کردند که این تسهیلات برای گیلان به میزان 200 میلیارد تومان دیگر افزایش یابد که با موافقت کار گروه اشتغال کشور مواجه شد.

وی با تاکید بر ظرفیت های استان گیلان در حوزه گردشگری عنوان کرد: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است تسهیلات مازاد 200 میلیارد تومانی که مجدداً در کارگروه اشتغال کشور به سهم گیلان افزوده شده است در حوزه های مربوط به گردشگری هزینه و سرمایه گذاری شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان