Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی در جامعه گفت: چرخ های تولید ملی با جلب اعتماد عمومی مردم به حرکت در می آید.

محمدحسین قربانی اظهار داشت: راه برون رفت از معضل بیکاری جوانان، اشتغال و ایجاد رونق کسب و کار با شعارهای راهبردی نظیر اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و اعتمادسازی در مردم نسبت به محصول ملی امکان پذیر است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس عنوان کرد: به غیر از عزم جدی مسئولان، دو مؤلفه دیگر شامل وجود تعهد در تولیدکننده داخلی در ساخت محصول نهایی با کیفیت و اراده جدی برای مبارزه با مسئله قاچاق جهت تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بسیار ضروری است.

قربانی بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی تأکید کرد و بیان داشت: هم اکنون ذائقه و سلیقه عمومی مردم در جامعه به سمت خرید و مصرف انواع کالاهای خارجی متمایل است در حالی که بسیاری از محصولات تولیدشده موجود در بازار کشور از کیفیت نسبتاً مطلوبی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه سرنوشت تولید و اشتغال کشور به حمایت از کالای ایرانی گره خورده است اظهار داشت: حمایت از تولید ملی باید به یک فرهنگ عمومی و مقبول در بین اقشار مختلف مردم تبدیل شود و برای این کار علاوه بر تبلیغات گسترده باید در مسیر کیفی سازی محصولات گام برداریم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: اگر همه ما به عنوان یک ایرانی خواستار پیشرفت و اعتلای کشور خود و رفع مشکل بیکاری جوانان هستیم باید با بهره گیری از رهنمودهای دلسوزانه و مدبرانه مقام معظم رهبری به کالای ایرانی بیشتر از این ها بها دهیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس ابراز داشت: تغییر الگوی مصرف در بین مردم و گرایش آنان به سمت کالاهای خارجی در حقیقت زنگ خطری است که همه مسئولان باید نسبت به آن هوشیار باشند و از تمام ظرفیت های موجود در کشور در جهت اصلاح این الگوها و به نفع تولید ملی استفاده کنند.

قربانی نقش حضور و اراده مردمی را در تحقق شعار امسال بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: با اینکه نقش دولت، مجلس، قوه قضائیه و سایر دستگاه ها و نهادها در پیشبرد شعار حمایت از کالای ایرانی لازم و مؤثر است اما نقش آحاد ملت ایران نیز در این بین بسیار بی بدیل و تعیین کننده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان