Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عدم اشراف بانک مرکزی بر بازار را از مهم ترین دلیل نوسان عرضه و تقاضای ارز نام برد.

مهرداد بائوچ لاهوتی با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور اظهار کرد: نرخ ارز در کشور زیاد هم بالا نیست و محاسنی دارد که می تواند در اقتصاد کشور کمک کننده باشد.

وی با اشاره به مزایای افزایش نرخ ارز در کشور افزود: اگر دولت بتواند در شرایط کنونی کالاهای واسطه ای خود را مدیریت کند نرخ ارز می تواند رقابت بهتر بین تولیدکنندگان داخل و خارج ایجاد کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط که نرخ ارز بالا است تولیدکنندگان توان رقابت دارند گفت: صادرات در شرایط کنونی رونق بیشتری می گیرد و صادرکنندگان نیز رغبت بیشتری برای صادرات کردن پیدا می کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نوسانات ارزی نامتناسب با اقتصاد کشور است گفت: عدم اشراف بانک مرکزی بر بازار ارز دلیل عدم تعادل در بازار عرضه و تقاضا است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت آسیب های ناشی از نوسانات ارزی را بسیار خطرناک برشمرد و گفت: در حال حاضر برای واردکنندگان ایرانی در خارج شرایط بسیار سختی حاکم شده چون اشرافی بر حال وروز آینده نرخ ارز ندارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان