Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: دستگاه های اجرایی در استان از ورود نابه جا به فعالیت های منطقه آزاد انزلی خودداری کنند.

مصطفی سالاری عصر امروز در کمیته ظرفیت های منطقه آزاد انزلی در سالن اجتماعات استانداری گیلان اظهار داشت: حوزه های گردشگری، تجارت و کشاورزی در استان گیلان نیازمند توجه ویژه است.

استاندار گیلان با بیان اینکه با توجه به مزیت منطقه آزاد انزلی باید در جهت عمران و آبادانی استان از ظرفیت این منطقه بهره مند شد افزود: منطقه آزاد انزلی در سال های اخیر پیشرفت مطلوبی در حوزه های مختلف داشته است.

سالاری با تاکید بر اینکه حرکت رو به رشد حوزه صنعتی، تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی در مقایسه با دیگر مناطق استان قابل توجه است بیان کرد: توسعه تجارت در این منطقه علاوه بر رونق اقتصادی منطقه برای استان و کشور آبادانی به ارمغان می آورد.

وی با اشاره به اینکه توسعه محورهای تجاری، گردشگری و صنعتی منطقه آزاد موجب افزایش ورود مسافر به استان و شهرستان ها می شود خاطرنشان کرد: این منطقه کمک حائز اهمیتی به سه محور اثرگذار گردشگری، تجاری و صنعتی استان گیلان می کند.

سالاری فلسفه تاسیس مناطق آزاد در کشور را رونق اقتصادی و تجاری عنوان کرد و با بیان اینکه با ورود بی جهت به عرصه اقدامات منطقه آزاد انزلی نباید موجب کند شدن عملکرد این منطقه شد افزود: دستگاه های اجرایی استان باید از ورود نابه جا به فعالیت های منطقه آزاد انزلی خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه به منظور افزایش رضایتمندی مردم از منطقه آزاد انزلی باید با اقدامات کارشناسی فعالیت های این منطقه را پیش برد تاکید کرد: با تشکیل نشست های تخصصی و استفاده از تجارب مناطق دیگر باید در جهت رونق روز افزون منطقه آزاد انزلی گام برداشت.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی در حوزه تجارت به صورت مطلوب عمل کرده و اتاق بازرگانی باید به صورت مطلوب تری در این عرصه ورود کند گفت: به منظور بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت منطقه آزاد باید با تعامل تمامی دستگاه ها از این ظرفیت به طور ویژه بهره مند شد.

سالاری با بیان اینکه روابط اقتصادی و تجاری کشور با کشورهای همسایه در حال حاضر مطلوب است و استفاده از این ظرفیت امری ضروری در منطقه آزاد انزلی محسوب می شود گفت: منطقه آزادانزلی با استفاده از ظرفیت کاهش بروکراسی و هزینه در حوزه تجارت می تواند رونق اقتصادی استان را افزایش دهد.

وی با تاکید بر اینکه با بهره برداری از خط آهن رشت- قزوین رونق اقتصادی منطقه آزاد انزلی و گیلان افزایش چشمگیری پیدا می کند و بخش خصوصی باید به طور جدی تری در این عرصه ورود کند افزود: کشورهای حاشیه دریای خزر به منظور بهره مندی مطلوب از خط آهن در حال برنامه ریزی هستند.

استاندار گیلان با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان و با تاکید بر اینکه تفاهم نامه های مطلوبی در راستای انجام کارهای عمومی این منطقه انجام شده است تصریح کرد: تلاش است مقررات معافیت های مالیاتی را در منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان لحاظ کنیم.

سالاری با تاکید بر منطقه ویژه اقتصادی آستارا و با بیان اینکه با توجه به خط آهن آستارا- آستارا این ویژگی موجب افزایش ارزش افزوده و اشتغال در آن منطقه می شود بیان کرد: افزایش محدوده منطقه ویژه اقتصادی آستارا به طور جدی دنبال می شود تا موجب رونق اقتصادی و اشتغال در شهرستان شود.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی علاوه بر منافع ملی باید منافع محلی را برای مناطق مذکور به ارمغان آورد خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی ظرفیتی اثرگذار و مطلوب در راستای افزایش رونق اقتصادی در استان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان