Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : حسین اکبر ، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان میزان گاز مصرفی سال گذشته گیلان را شش میلیارد و دویست میلیون مترمکعب اعلام کرد.

وی با اعلام این خبر افزود: مجموع مصرف گازدرسال 96نسبت به مدت مشابه سال قبلتنها 5 درصدافزایش داشته است و این در حالیست که در سال گذشته بیش از 50 هزار مشترک جدید گاز در استان جذب شدهاست.

مهندس اکبر ادامه داد: مصرف گاز در بخش خانگی با وجود افزایش 5 درصدی تعداد مشترکین بیش از 166 میلیون مترمکعب کاهش داشته که این مهم نشان از نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سراسر استان دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه افزود: با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته توسط مشترکین فهیم گیلانی، شرکت گاز استان گیلان توانست در سال گذشته بالغ بر 500 میلیون مترمکعب گاز بیشتر به بخش های صنعتی و نیروگاهی استان تزریق نماید و این حمایت از صنایع استان نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا نموده است.

مهندس اکبردر ادامه گفت:حدود 49 درصد از مجموع مصرف گاز در استان در سال 96 متعلق به بخش نیروگاهیمی باشد و بخش های خانگی با 32 درصد، صنعتی با 10 درصد، حمل و نقل با 5 درصد و تجاری  با4 درصد در رده های بعدی مصرف گاز  قرار دارند.

وی در پایان با اشاره به پایان رسیدن فصل سرما از همه مشترکین درخواست نمود تا برای کاهش خطرات احتمالی پس از خاموش نمودن وسایل گرمایشی،نسبت به بستن شیر فلکه گاز و نیز مسدود نمودن خروجی لوله های گاز با درپوش اقدام نمایند./ منبع : روابط عمومی شرکت گاز گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان