Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: جامعه فعلی بیش از هر زمان دیگری نیازمند انقلابی بودن و انقلابی گری طلاب جوان است.

حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب بسیجی گیلان در رشت با بیان اینکه طلاب از ادامه دهندگان راه پیامبران و ائمه اطهار (ع) هستند اظهار کرد: انقلابی بودن و انقلابی گری از مطالبات رهبر معظم انقلاب است و طلاب باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با هر ابزار مشروعی نیازمند حفاظت است افزود: انقلاب اسلامی از حوزه های علمیه شکل گرفته و برای تداوم خود نیازمند انقلابی گری طلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به همکاری دانشگاهیان با طلاب بیان کرد: طلاب می توانند جایگاه انقلاب اسلامی را برای اقشار مختلف جامعه ازجمله دانشگاهیان و جوانان تبیین کنند.

امام جمعه رشت بسیج طلاب را بسط دهنده ارزش های انقلابی و اسلامی برشمرد و تصریح کرد: ابتدا باید طلبه های بسیجی و حوزوی ما انقلاب اسلامی را بشناسند و با درک مسائل سیاسی و اجتماعی علاوه بر اینکه خود را از عقب ماندگی نجات دهند بلکه جامعه را نیز به رشد و بالندگی برسانند.

فلاحتی دانش و اشراف بر امور سیاسی را لازمه پیشرفت و حرکت انقلابی طلاب برشمرد و افزود: اگر طلاب ساده لوح باشند و از امورات سیاسی غافل شوند دشمن از ظرفیت آن ها سوءاستفاده و آن را طعمه قرار می دهد.

وی با اشاره به هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و راهبری معظم له در روشنگری تهدیدها و آسیب های پیش رو گفت: محققان سیا به این نتیجه رسیده اند که سال ها کار کردن برای انحراف جوانان نباید در دانشگاه ها باشد بلکه باید منشأ تربیت جوانان انقلابی یعنی همان حوزه های علمیه را هدف قرار داد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تأکید بر اینکه دشمن با قدرت در حال سرمایه گذاری برای انحراف حوزوی ها و طلاب جوان است بیان کرد: اینکه گفته می شود طلاب و روحانیون جایگاه خود را در مقایسه با ابتدای انقلاب ازدست داده اند از ترفندهای دشمنان است درحالی که روحانیت در همه ابعاد و لایه های انقلاب اسلامی و جامعه حضور دارند.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه باید حوزه های علمیه با طلاب جوان در خصوص انقلابی بودن و انقلابی گری همت بگمارند تصریح کرد: امروز مطالبات مردم، مراکز آموزشی و سایر نهادها چندین برابر ابتدای انقلاب اسلامی شده و لازم است طلابی که در جامعه حضور پیدا می کنند دارای سواد با سطوح عالی بوده تا توانایی پاسخ به شبهات را داشته باشند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه امروز نیاز جامعه به روحانیت بیشتر از گذشته احساس می شود گفت: با توجه به رشد جامعه و شبهات فراوان، طلاب و روحانیون باید سالانه بیش از 10 جلد کتاب بخوانند.

وی به ارتباط مؤثر و مداوم طلاب گیلانی با طلاب قم تأکید کرد و افزود: طلبه های فاضل و معممی در مراکز بزرگ حوزوی نظیر قم، اصفهان و تهران حضور دارند که در علوم مختلف تبحر دارند و باید از ظرفیت و تجارب آن ها بهره گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تأکید بر لزوم شرکت پررنگ در نماز جمعه گفت: نماز جمعه از برکات انقلاب است که طی هر هفته میلیون ها نفر در آن شرکت می کنند و در آن مسائل جهان اسلام و دغدغه های مرتبط تبیین و واکاوی می شود./ منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان