Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه ما هیچ نیازی به مبانی، راهکارهای انسانی و علوم انسانی غرب نداریم گفت: کم کاری در علوم انسانی از دلایلی است که فرهنگ اسلامی نتوانسته در جامعه تسری پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به جایگاه خانواده در اسلام اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند هیچ بنایی در اسلام در نزد خدا محبوب تر از خانواده و ازدواج نیست.

وی با بیان اینکه اسلام همه آنچه را که انسان در طول تاریخ به آن احتیاج دارد بیان کرده است افزود: امروز قدرت های سلطه برای رسیدن به قدرت استعماری خود و در گوشه نگاه داشتن کشورهای دیگر تیر خود را روانه خانه و خانواده کرده است.

امام جمعه رشت با اذعان به اینکه دشمن برای رسیدن به مطامع شخصی به متلاشی کردن خانه و خانواده روی آورده است گفت: خانواده سامانه ای عظیم است که می تواند در جامعه مؤثر باشد و معلوم نیست دشمن در پشت پرده چه خواب هایی برای جوانان و جوامع بشری می بینند.

وی با بیان اینکه ما مسلمانان برای ترویج فرهنگ خانواده کم کاری کرده ایم افزود: رهبر معظم انقلاب به این مهم تذکر داده و با توجه به فعالیت انجام شده اما خانواده دچار آسیب شده است.

فلاحتی با بیان اینکه همه باید درراه اعتلای فرهنگ اسلامی تلاش کنند گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی راه حل بسیار مناسبی است که باید آن را در جامعه عملیاتی کرد.

وی با بیان اینکه مردم آرزو دارند که آنان که در رأس امور قرار می گیرند اسلام را در جامعه تسری دهند گفت: مسئولان باید همه تلاش خود را برای اعتلای فرهنگ اسلامی به کارگیرند، زیرا اگر فرهنگ اسلامی و احکام آ ن در جامعه تسری پیدا کند دل های مردم زنده می شود و با تأثیر از آن راه سعادت را می پیمایند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ما هیچ نیازی به مبانی، راهکارهای انسانی و علوم انسانی غرب نداریم افزود: کم کاری در علوم انسانی از دلایلی است که فرهنگ اسلامی نتوانسته در جامعه تسری پیدا کند.

امام جمعه رشت گفت: خانواده نهاد مهم سیاسی و فرهنگی در جامعه است که باید مراقب باشیم تا از آسیب های دشمن در امان بماند.

وی با تأکید بر اهمیت نقش مردم در پیشرفت جامعه افزود: هیچ جایی از دنیا مشاهده نمی کنید که مردم این گونه در همه امور حضورداشته و در مناسبات مختلف نقش آفرین باشند.

فلاحتی با اذعان به اینکه ایران تنها کشوری است که ملت آن در همه امور جامعه فعالیت می کند خاطرنشان کرد: آزادی خرمشهر با خون مردم آغشته شد و سالروز آغاز عملیات آزادسازی خرمشهر در هفته پیش رو قید شده است.

خطیب جمعه رشت با گرامیداشت فرارسیدن روز نیمه شعبان گفت: بر اساس برخی از روایات شب نیمه شعبان شب قدر محسوب می شود که از این حیث برای مؤمنین و مؤمنات بسیار ارزشمند است و در این روز جهان به نور حضرت ولیعصر (عج) منور شد و امروز از برکت ایشان نظام هستی روزی می خورند.

وی با تأکید بر پرهیز از اسراف در برگزاری جشن های میلاد تصریح کرد : باید از خرج هایی که گاهی به خرج های نمایشی مبدل می شود ممانعت کرده و به نیازمندان کمک شود کما اینکه بسیاری از بیماران صعب العلاج در جامعه حضور دارند که توان مالی برای درمان خود ندارند لذا شایسته است مؤمنان این دردمندان را بیابند و ذخیره ای برای آخرت خود روانه کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به فرارسیدن شادت آیت الله مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم بیان کرد: در روایات به معلمان توجه ویژه ای شده و می توان از آن ها به عنوان قشر مظلومی یادکرد که الفبای علم را از آنان آموختیم و شایسته است متولیان امر جهت بهبود جایگاه این عزیزان اقدام کنند.

فلاحتی با اذعان به اینکه معلمی شغل انبیاست افزود: به همه کسانی که باید به معلمان توجه کنند توصیه می کنم که به مشکلاتشان رسیدگی کرده و د راستای حل مشکلات این عزیزان گام های مؤثر بردارند.

وی با بیان اینکه کارگران قشر دردمند جامعه محسوب می شوند افزود: حجم عظیمی از کارگران از شرکت ها تعدیل شده و زندگیشان دچار مشکل است لذا به متولیان می گویم اگر نمی توانند مشکلات اقتصادی این قشر عظیم را برطرف کنید غبار غم را از صورتشان بزدایید و سخنان این قشر فهیم را بشنوید.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نباید کاری کرد تا پدری شرمنده خانه و خانواده خود شود گفت: باید به درد کارگرانی که با تمام وجود تلاش می کنند اما به دلیل عدم پرداخت حقوق به موقع یا تعدیل شدن از محیط کار شرمنده خانواده خود می شود رسیدگی شده و دردشان را کاهش داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان