Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نوسانات ارزی و عدم کنترل آن از سوی دولت را دلیل گرانی اخیر بازار مسکن نام برد.

حسن خسته بند با اشاره به کمبود مسکن و افزایش اجاره بهای آن در کشور اظهار کرد: بخش اعظم گرانی ها در مسکن مربوط به نوسانات ارزی است و حباب در ارز شدیداً بر روی بازار مسکن اثرگذار است.

وی با اشاره به کاهش ساخت وسازهای مسکن در مقایسه به سنوات گذشته افزود: در چند سال اخیر مسکن کمتری ساخته شد و در پی آن بازار مسکن در رکود به سر می برد و نتیجه آن چیزی جز گرانی نبود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تورم یکی دیگر از عواملی است که در مسکن تأثیرگذار است گفت: کالا و مصالح موردنیاز برای ساخت مسکن در ماه های اخیر افزایش قیمت محسوسی داشته که ردپای ارز در آن رصد می شود و بی تأثیر نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت خرید و اجاره بهای مسکن نتیجه عدم کنترل دولت بر نرخ ارز بوده تصریح کرد: با توجه به تصمیماتی که گرفته شده انتظار می رود وضعیت مسکن در آینده کمی بهبود پیدا کند، فنر مسکن سال ها است که نگه داشته شده و با تصمیمات گرفته شده از سوی دولت رها می شود و شاهد جهش قیمت در بازار مسکن خواهیم شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان