Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری مسائل فضای مجازی در سه کمیسیون تخصصی مجلس گفت: ضرورتی برای تشکیل کمیسیون تخصصی فضای مجازی وجود ندارد.

محمدحسین قربانی با اشاره به وسعت فضای مجازی و عضویت میلیون ها نفر ایرانی در آن اظهار کرد: فضای مجازی در کمیسیون های فرهنگی، صنایع و معادن و امنیت ملی و سیاست خارجی بحث و بررسی می شود.

وی در پاسخ به اینکه چرا در مجلس کمیسیون مستقلی مربوط به فضای مجازی تشکیل نمی شود گفت: مجلس نمی تواند در خصوص هر یک از مباحث روز در کشور کمیسیونی تشکیل دهد بلکه تشکیل کمیسیون تخصصی در مجلس منوط به آیین نامه داخلی مجلس است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی افزود: آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرده که 9 کمیسیون تخصصی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شود و اگر بنا بر ایجاد کمیسیون تخصصی دیگر بنا بر شرایط و ضوابط و اهمیت موضوع باشد باید با خواست و آرای دوسوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تأکید بر اینکه باوجود کمیسیون های فعلی تشکیل کمیسیون تخصصی فضای مجازی ضرورت ندارد بیان کرد: کمیسیون های تخصصی امنیت ملی، صنایع و فرهنگی در خصوص فضای مجازی و سازوکارهای آن تسلط و اشراف کاملی و کمیسیون بهداشت نیز در پیوست سلامت فضای مجازی دخیل است.

قربانی با تأکید بر اینکه تشکیل کمیسیون تخصصی فضای مجازی فعلاً نیاز نیست تصریح کرد: اگر کمیسیون تخصصی فضای مجازی تشکیل هم شود نمی تواند کاری را از پیش ببرد چون هر تصمیم و اقدامی در این راستا از اختیارات مجلس است و این آمادگی در مجلس وجود دارد که در صورت نیاز به میدان آمده و قانون های موردنیاز در حوزه فضای مجازی را تصویب و در اختیار مجریان بگذارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان