Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به مواجه شدن استان با تحولی جدی در توسعه تصریح کرد: با وجود آزاد راه و راه آهن قزوین- رشت، و نزدیک شدن فاصله پایتخت به گیلان و منطقه آزاد انزلی، انگیزه و جذابیت سفر به گیلان بیشتر و در ماه ها و سنوات آینده شاهد افزایش این آمار خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر مصطفی سالاری در همایش روز ملی شوراها که صبح امروز در سالن غدیر استانداری برگزار شد، با اشاره به مواجه شدن استان با تحولی جدی در توسعه تصریح کرد: با وجود آزاد راه و راه آهن قزوین- رشت، و نزدیک شدن فاصله پایتخت به گیلان و منطقه آزاد انزلی، انگیزه و جذابیت سفر به گیلان بیشتر و در ماه ها و سنوات آینده شاهد افزایش این آمار خواهیم بود.

دکتر سالاری مهمترین اقدام در حوزه اشتغالزایی و تقویت آثار مثبت نزدیکی به پایتخت، را تدوین برنامه جامع گردشگری عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توانیم سالانه حداقل 40 هزار فرصت شغلی مستقیم را در این بخش ایجاد کنیم.

استاندار گیلان با انتقاد از نصب پرده های تبریک به افراد در مناطق شهری و روستایی برضرورت ساماندهی آن تأکید و تصریح کرد : دلیلی ندارد که برای بنده که به منظور انجام وظایف کاری خود به شهرستانی می روم، بنر نصب کنند، این بنرها از پول شخصی افراد نیست بلکه از پول مردم است

نماینده عالی دولت در گیلان معیار توزیع اعتبارات عمرانی شهرستان ها در سال 97 را وجود زیر ساخت های رونق اقتصادی و اشتغالزایی عنوان کرد و با بیان اینکه باید فضای شهرستان ها را به فضای همدلی، وحدت و اتفاق نظر تبدیل کنیم ادامه داد: طرح های الگویی توسعه را در شهرستان هایی که از وفاق، همدلی و همراهی بیشتری برخوردار هستند، اجرایی خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت افزایش نسبت هزینه های عمرانی به جاری شهرداری ها در سال 97 را ضروری دانست و گفت: باید در این بخش شاهد بهبود وضعیت نسبت به سال گذشته باشیم

وی با بیان اینکه گسترده تر کردن کارها به نفع شما نیست بلکه عمیق تر کردن فعالیت ها به نفع شماست تصریح کرد: در حیطه مسئولیت های خود، عمیق، مستمر و با سماجت ورود کنید.

دکتر سالاری با بیان اینکه تبعیض در به کار گیری نیروها، قابل بخشش نیست افزود: تبعیض در بکارگیری نیروها، رقابت را مخدوش کرده و مردم ما را نمی بخشند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه شوراها برنامه چهار ساله را در حیطه مأموریت خود و متناسب با ظرفیت ها تدوین کنند افزود: این برنامه ، مطالبه شما از دستگاه های اجرایی را مشخص خواهد کرد .

استاندار گیلان خواستار پررنگ تر دیده شدن حوزه های اجتماعی و فرهنگی و اشتغالزایی در برنامه های تدوینی از سوی شوراها شد و افزود: نقش شهردار و دهیاران در مسائل اجتماعی و فرهنگی نقش بسیار مهم و انکارناپذیری است.

نماینده عالی دولت در گیلان حل مشکلات پسماند را از جمله دغدغه های مهم استان برشمرد و گفت: بخشی از حل مشکلات پسماند نظیر تفکیک از مبدأ و فرهنگ سازی در این زمینه مرتبط به شما بوده که باید اقدامات لازم صورت پذیرد و بخش دیگر آن همچون احداث زباله سوزها مرتبط به استان است که در حال پیگیری می باشد.

استاندار گیلان با اشاره به وجود زباله در کنار محورهای عبوری اصلی و فرعی استان بر ضرورت ساماندهی آن تأکید کرد و افزود: زیبایی های طبیعت با وجود این زباله ها در کنار جاده تناقص دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های بی شمار توسعه ای در بخش های مختف استان تصریح کرد: متأسفانه برخی مواقع، رقابت های مخرب و دیدگاه های کوتاه موجب استفاده نکردن از این ظرفیت ها و عقب ماندگی می شود.

دکتر سالاری با بیان اینکه از شما عزیزان انتظار دارم تا برنامه ای متناسب با ظرفیت های استان تدوین کنید افزود: باید با دید جامع و بهره گیری از توانمندی ها در جهت توسعه و شکوفایی استان گام برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه توسعه را تنها اجرای آسفالت در روستا و شهرها ندانیم افزود: نمی گویم که پیگیر آسفالت نباشید، اما موفقیت شورا، دهیار و شهردار را تنها در اجرای آسفالت ندانید .

استاندار گیلان گفت: در مناطق امکان پذیر، با سنگ فرش نمودن معابر و بهره گیری از معماری سنتی و بومی چهره آن منطقه را به چهره ای زیبا و دلنشین تبدیل کنید.

دکتر سالاری خواستار ارائه پیشنهادات درست سرمایه گذاری در بخش های مختلف استان شد و ادامه داد : پیشنهادهای درست سرمایه گذاری ارائه شده از سوی شما در کارگروه های اقتصاد مقاومتی و تخصصی بررسی و مصوب خواهد گردید .

دکتر سالاری با بیان اینکه اعضای شورا به ثبات مدیریت توجه کنند افزود: شوراها تاجایی که امکان دارد برای پیشبرد امور در صورت اختلاف نظر در یک موضوعی، از گفت و گو و همفکری استفاده کنند و برای پیشبرد امور، شهردار و دهیار را تقویت کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: تقویت شهردار و دهیار، تقویت شورا را در پی خواهد داشت.

وی در خطاب به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای گیلان، توسعه در هر نقطه از استان را مرتبط با آنان دانست و افزود: نقش شما در اتخاذ تصمیمات توسعه ای و مشارکت فکری و اجرایی در این زمینه ، نقش مهم و انکارناپذیری است.

دکتر سالاری اهمیت شورا را در منتخب مردم بودن آن دانست و افزود: باید با تعامل، همکاری و وحدت در جهت شکل گیری رویدادهای خوب برای مردم تلاش کنید .

دکتر سالاری مطالبات مردم را تحقق پذیر عنوان و تصریح کرد: آمادگی داریم نقش بیشتری را به شوراها واگذار کنیم اما در آن صورت انتظارات ما از شما نیز بیشتر خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان برضرورت انجام اقدامات توسعه ای به صورت هوشمندانه و با خلاقیت، در جهت ایجاد تحول در منطقه تأکید کرد.

استاندار گیلان گردشگری را یکی از 30 محور تعریف شده در بخش بوم گردی دانست و افزود : محورهای تعریف شده، به روسای شورای بخش ها ارسال تا مناطق مستعد را شناسایی و معرفی کنند.

دکتر سالاری با اشاره به ظرفیت های خوب شهر و روستاهای ساحلی استان در توسعه گردشگری گفت: به صورت الگویی، شناگاه ها و سازه های طبیعت گرایانه در مناطق مختلف استان در حال ساخت است که شما می توانید این مهم را با محوریت بخش خصوصی در حوزه خود به انجام رسانید.

استاندار گیلان با اشاره به احداث نمایشگاه دائمی سازه های چوبی گردشگری در رشت تصریح کرد: در این نمایشگاه سازندگان سازه های چوبی گردشگری سراسر کشور، تولیدات خود را در معرض نمایش قرار خواهند داد.

گفتنی است شش هزار و 778 نفر به عنوان منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد 2 هزار و 767 نفر آن را اعضای شورای اسلامی شهرها و شش هزار و 502 نفر آن را اعضای شورای اسلامی روستاها تشکیل می دهند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان