Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه ۴۵۰ دانش آموز هرساله در مراکز آموزشی توان بخشی مشکلات ویژه یادگیری مشکلاتشان برطرف می شود گفت: کار در حوزه تعلیم و تربیت یعنی انسان سازی و خداوند فرموده اند که اگر یک نفر را زنده کنید یک جامعه را زنده کرده اید.

مجید قدمی عصر امروز در آئین گشایش ساختمان جدید مرکز آموزشی توان بخشی مشکلات ویژه یادگیری ناحیه یک رشت با تبریک ایام بزرگداشت مقام معلم اظهار کرد: کار خیر باید حمایت شود و خیرین باید موردتکریم قرار بگیرند و مسئولین مکلف به انجام وظیفه هستند.

وی با بیان اینکه ۴۵۰ دانش آموز هرساله در مراکز آموزشی توان بخشی مشکلات ویژه یادگیری مشکلاتشان برطرف می شود افزود: کار در حوزه تعلیم و تربیت یعنی انسان سازی و خداوند فرموده اند که اگر یک نفر را زنده کنید یک جامعه را زنده کرده اید.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه دانش آموزان در این مراکز به هیچ عنوان فاقد بهره هوشی نیستند گفت: آموزش به این دانش آموزان با ۷ روش تدوین شده که دانش آموزان باید ذیل این مرکز مورد آموزش قرار بگیرند.

قدمی با اذعان به اینکه در هر منطقه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان ابتدایی دارای این مشکل هستند بیان کرد: خوشبختانه روش های تجربه شده این مراکز بسیار جدی و تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه اولیا و مدارس باید تشخیص به موقع و رفع این مشکل را به صورت جدی پیگیری کنند تصریح کرد: بسیاری از این کودکان در خانه و تعامل با اجتماع مشکلاتشان مشخص نشده و در حوزه تعلیم و تربیت توسط مدارس تشخیص داده می شوند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه تشخیص، معرفی به این مراکز و پیگیری این مهم سه نکته رفع این مشکل است خاطرنشان کرد: هنر اینجاست که دانش آموزانی که اختلال آن ها پنهان شده است به موقع تشخیص و مراحل درمانی آن به موقع انجام شود.

قدمی با بیان اینکه افت تحصیل در دوره ابتدایی اعتمادبه نفس دانش آموزان را می گیرد افزود: در مرحله پیگیری درمان این دانش آموزان اجازه خطا برای آموزش دهندگان وجود ندارد.

وی با تأکید بر اهمیت این مراکز در کشور گفت: ایجاد این مراکز در هر منطقه واجب مؤکد است تا با پیگیری آن از افت تحصیلی این دانش آموزان جلوگیری شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان