Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: افزایش تعرفه های پزشکی کاملا ً قانونی بوده و در راستای واقعی کردن آن اعمال می شود.

محمدحسین قربانی اظهار داشت: افزایش 5 درصدی تعرفه های پزشکی با در نظر گرفتن مؤلفه های مهم و با نظر کارشناسان در راستای واقعی کردن آن اعمال می شود بنابراین جامعه فرهیخته پزشکان نیز باید شرایط اعلام شده را بپذیرند و به قوانین عمل کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: البته افزایش بین 5 تا 10 درصدی تعرفه های پزشکی هیچ ربطی به افزایش پدیده زیرمیزی گرفتن ندارد و در صورت وقوع چنین مواردی قطعاً خلاف قانون بوده و دستگاه های نظارتی مربوطه با آن برخورد می کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس بیان داشت: به اعتقاد بنده جامعه فرهیخته پزشکان کشور نیز باید قوانین صادر شده را که بر اساس مؤلفه های خاص و مشخصی سنجیده و سپس وضع شده اند را بپذیرند و بر اساس آن خدمات مورد نیاز درمانی را به مردم ارائه دهند.

وی ضمن تأکید بر اینکه همه باید به قانون تمکین کنند افزود: قانونگذار متولیان حوزه سلامت و تعرفه گذاری را وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی قرار داده است بنابراین انتظار داریم همه بر این مبنا و بر اساس دستورالعمل های تعیین شده وظایف خود را دنبال کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: برای اجرای صحیح قانون مذکور و جلوگیری از تخلفات احتمالی نیز دستگاه های متولی نظیر وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی بر حسن اجرای دستورالعمل های صادر شده نظارت می کنند.

قربانی با بیان اینکه عدم اعلام تعرفه ها در موعد مقرر همیشه مورد اعتراض وی بوده است گفت: بنده همواره مسئولان وزارت بهداشت و درمان را مورد عتاب قرار داده ام و معتقدم وضعیت تعرفه ها و تصمیماتی که در مورد افرایش یا ثابت ماندن آن اتخاذ می شود باید در ابتدای سال اطلاع رسانی شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: مشخص شدن به هنگام تعرفه های پزشکی و اعلام آن باعث می شود هم ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات پزشکی و هم سازمان های بیمه ای تکلیف خود را در این مورد بدانند و بر اساس آن برنامه ریزی های خود را انجام دهند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با خرسندی از تعرفه های جدیدی که اخیراً اعلام شده اند ابراز داشت: هرچند این اقدام با تأخیری حدوداً یک ماهه انجام می شود اما در سال های گذشته اعلام تعرفه های پزشکی با تأخیر های پنج تا شش ماهه مشکلات بسیار زیادی را در جامعه بوجود می آورد.

وی به میزان تورم و افزایش قیمت ارز در کشور و برخی اظهار نظرها در این مورد اشاره کرد و اظهار داشت: درحال حاضر مهم اعلام و تغییر تعرفه های پزشکی بود البته انتقاداتی در این زمینه مبنی بر اینکه این تعرفه ها بر اساس وضعیت روز کشور و میزان تورم افزایش پیدا نکرده اند وجود دارد.

قربانی با بیان اینکه درمقطعی تعرفه ها در مدت کوتاهی 200 درصد افزایش پیدا کرده بود تصریح کرد: افرادی که امروز به این طرح انتقاد می کنند روزی در برابر افزایش 200 درصدی تعرفه ها سکوت کردند بنابراین به اعتقاد بنده باید واقع بینی لازم در مورد تعیین تعرفه های پزشکی اعمال می شد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان