Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : دیشب شنیدید رئیس جمهور آمریکا حرف های سخیف و سبکی زد. شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می کنم. بنده از طرف ملت ایران می گویم: آقای ترامپ! شما غلط می کنید.

رهبرانقلاب صبح امروز بمناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه فرهنگیان، در دو دیدار جداگانه، در جمع مسئولان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در اجتماع اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان این دانشگاه سخنرانی کردند.

گزیده سخنان رهبر انقلاب به این شرح است:

دیشب شنیدید رئیس جمهور آمریکا حرف های سخیف و سبکی زد. شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می کنم. بنده از طرف ملت ایران می گویم: آقای ترامپ! شما غلط می کنید.

آن وقتی که مسئله هسته ای شروع شد، بعضی از معاریف کشور می گفتند که چه اصراری دارید که هسته ای را نگه دارید، بگذارید کنار... البته این حرف غلط بود.

مسئله هسته ای نیاز کشور است و تا چند سال دیگر طبق بررسی کارشناسان، کشور به ٢٠هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد.

آن روز می گفتیم مساله آمریکا با ایران مربوط به انرژی هسته ای نیست و این ها بهانه است، می گفتند نه اینجور نیست، حالا دیدید که این جوری نیست. ما برجام را پذیرفتیم اما دشمنی با جمهوری اسلامی تمام نشد.

حالا مساله حضور ما در منطقه و مساله موشک ها را مطرح می کنند، اگر اینها را قبول کنیم مساله تمام نخواهد شد، مساله دیگری را شروع می کنند.

آنچه اتفاق افتاده، یعنی رفتار زشت و سخیف رئیس جمهور آمریکا خلاف انتظار ما نیست. این رفتار در دوران رؤسای جمهور قبل هم وجود داشت و در هر دوره ای یکجور بوده است.

ملت ایران با قدرت ایستاده و آن [رؤسای جمهور] قبلی مُردند و استخوانهایشان هم پوسید و جمهوری اسلامی همچنان هست. این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور میشود و جمهوری اسلامی همچنان خواهد ایستاد.

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند: آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ گفته میشود با 3کشور اروپایی ادامه میدهیم. من به این 3کشور هم اعتماد ندارم؛ به اینها هم اعتماد نکنید. اگر میخواهید قرارداد بگذارید، تضمین عملی بگیریم وَالّا اینها همان کار آمریکا را خواهند کرد. اگر نتوانستید تضمین قطعی بگیرید، دیگر نمی شود برجام را ادامه داد./ منبع : فرارو

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان