Wednesday، 22 May 2024 | چهارشنبه، 02 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف ایران با تأکید بر لزوم حمایت های بیشتر دولت از حوزه اصناف کشور گفت: دولت باید شرایط انگیزشی لازم را در قانون کار ایجاد کند.

جلال الدین محمد شکریه اظهار داشت : دولت باید با اعطای سوبسید های لازم به بخش کارفرمایی و ایجاد شرایط انگیزشی در قانون کار حمایت های لازم را از آنان انجام دهد تا کارفرمایان بتوانند نسبت به جذب بیشتر نیروی کار و استقرار اشتغال پایدار و متوازن اقدام کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران عنوان کرد: از آنجا که وجود کارگران در مباحث تولید، نظام توزیع و خدمات رسانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بنابراین باید طبق دستورالعمل های تدوین شده، شیوه ها و برنامه های مختلفی جهت فراهم کردن امکانات لازم برای آنان در محیط های کاری پیاده سازی شود.

شکریه به بخش های مختلف اصناف اشاره کرد و بیان داشت: تولید، توزیع، خدمات و خدمات فنی چهار حوزه اصلی اصناف کشور را تشکیل می دهند و کارگران به عنوان یکی از اعضای اصلی آن در هر کدام از این بخش ها با مهارت ها، تخصص های گوناگون و سطح تحصیلات متفاوتی مشغول فعالیت هستند.

وی از کارگر و کارفرما به عنوان دو عضو تفکیک ناپذیر نام برد و ابراز داشت: کارگران و کارفرمایان در حقیقت تکمیل کننده عرصه تولید و لازمه تحرک چرخه اقتصادی هستند و تفکیک و جداسازی این دو بخش از هم به عنوان چرخ دنده های مولد حرکت های اقتصادی به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

رئیس اتاق اصناف گیلان با تأکید بر اهمیت جهانی جایگاه کارگران در جوامع مختلف افزود: تدوین و اجرای قوانینی در سطح جهانی برای حفظ حقوق کارگران و بهبود شرایط کار و استانداردسازی آن در جهت رفاه حال آنان از موضوعاتی است که در همه کشورهای دنیا بر روی آن اتفاق نظر و اجماع کلی وجود دارد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران به وجود برخی نارضایتی های کارگران در حوزه اصناف اشاره کرد و اظهار داشت: واحدهای صنفی و در رأس آن اتاق اصناف کشور همواره سعی خود را در جهت ارتقای شرایط مورد نظر از لحاظ بعد روانی، تأمین بهداشت حرفه ای و مؤلفه های لازم این چنینی انجام می دهد.

شکریه استقرار واحدهای صنفی در شهرک های صنعتی را گامی مؤثر در نزدیک شدن به ایده آل های ترسیم شده و حمایت از کارگران خواند و گفت: امیدواریم با کمک دولت، نظام بانکی و اجرای تفاهمنامه ها مبنی بر استقرار واحدهای صنفی در شهرک های صنعتی بتوانیم شرایط کار را برای کارگران بهبود ببخشیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه کارگری خاطرنشان کرد: بهبود شرایط کار و نزدیک تر کردن هر چه بیشتر آن به وضعیت استانداردهای تعیین شده همواره از اهداف اولویت دار اصناف کشور بوده است و استقرار واحدهای صنفی در شهرک های صنعتی به تحقق این هدف کمک می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان