Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : جمعی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان ضمن بیان چکیده ای از پیشینه و عملکرد خانه مطبوعات گیلان گفت: این موسسه حامی رسانه های استان جزو نخستین موسسات صنفی مطبوعاتی در کشور بوده که از اواخر دهه 60 توسط جمعی از روزنامه نگاران وپیشکسوتان رسانه ای و مطبوعاتی استان تاسیس و راه اندازی شد و بعدها پس از فراز و نشیب هایی که با توقف چند ساله ای مواجه گردید ، مجددا با همدلی و اتفاق نظر بزرگان این حوزه، دور جدیدی از فعالیت خود را از سال 1388آغاز کرد .

کریم خورسندی استان گیلان را از نظر وجود روزنامه نگاران خبره و کاربلد غنی دانست و افزود: هدف از ایجاد خانه مطبوعات ، شناسایی خبرنگاران ، عکاسان و به طور کلی فعالین واقعی عرصه رسانه بوده و حمایت های رفاهی ، فرهنگی و آموزشی و همچینین تقویت فعالیت های این حوزه میباشد؛ ضمن اینکه یکی دیگر از هدفها خانه مطبوعات ارتقای کمی و کیفی رسانه ها و مطبوعات استان به شکل تخصصی می باشد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان در آبان ماه سال گذشته گفت : معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد سال گذشته به تمامی خانه های مطبوعات کشور ابلاغ کرد که باید انتخابات خانه های مطبوعات به جهت جلوگیری از شبهات و احیانا لابی گری ها به صورت الکترونیک برگزار شود و این روند با همکاری ارشاد گیلان در استان نیز انجام شد و هیات مدیره حال حاضر، حاصل این انتخابات میباشد .

خورسندی با بیان دغدغه ها و مشکلاتی که اصحاب رسانه در حال حاضر با آن دست به گریبانند؛ اظهار داشت : خانه مطبوعات گیلان تلاش دارد تا بدون داشتن منابع مالی پیگیر بحث رفاهی ، فرهنگی و آموزشی اصحاب رسانه باشد و در این راستا برگزاری جشنواره ملی مطبوعات را پس از ماه مبارک رمضان مد نظر دارد.

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان جشنواره ملی مطبوعات گیلان را فرصتی مناسب برای معرفی توانایی های حوزه فرهنگ و رسانه استان خواند و گفت : این جشنواره با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استانداری گیلان ، خانه مطبوعات و سایر نهادهای مرتبط انجام شده که مراسم اختتامیه آن بعد از ماه مبارک رمضان با حضور دکتر نوبخت ، وزیر و معاون مطبوعاتی ارشاد اسلامی، نمایندگان استان ، استاندار ،مدیران و مسئولان گیلان برگزار می شود.

در ادامه این نشست مهندس رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان گفت : خود را از جنس رسانه و علاقمند به این حوزه می دانم و در حد توان خود و نهاد متبوعه برای کمک به بهتر برگزار شدن این جشنواره حاضر به همکاری و تعامل هستم .

وی استان گیلان را دارای ظرفیت های بالایی در حوزه منابع انسانی و همچنین طبیعی خواند و گفت : طبیعت استان یکی از مواهب کم نظیر خدادادی کشور است که باید از آن به نحو احسن برای توسعه بخش گردشگری بهره جست .

وی اضافه کرد : رسانه های استان نقش بسیار مهمی در معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های گیلان دارند و نقطه عطف توسعه اقتصادی استان بحث رونق گردشگری خواهد بود.

گفتنی است در این جلسه پیشنهاداتی در زمینه بهره گیری از توانمندی های اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان با محوریت معرفی جاذبه های گیلان برای بازدیدکنندگان در جشنواره ملی مطبوعات مطرح شد ومهندس علیزاده نیز برای بهتر برگزاری این جشنواره نظر مثبت.خود را اعلام کرد و قول همکاری دادند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان