Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر تغییر تکنولوژی برای ارایه خدمات بهتر و ارزان تر گفت: باید از منابع بهینه استفاده کنیم لذا به جای توسعه سیم مسی، باید اعتبارات را به سمت کشیدن فیبرنوری به روستاهای کشور ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ مهندس محمدجواد آذری جهرمی در نشست با مجمع نمایندگان استان گیلان که با حضور استاندار گیلان برگزار شد، با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی وضعیت ارتباطات روستاهای سراسر کشور، گفت: مطابق تکلیف مجلس برای برقرار کردن ارتباطات ۹۰ درصد از روستاهای بالای بیست خانوار کشور باید ابتدا گزارش وضعیت ارتباطی روستاهای کشور را به صورت آنلاین داشته باشیم که سامانه آن راه اندازی شده است.

وی با اشاره به ضرورت تغییر بعضی از فناوری ها برای خدمات بهتر و ارزان تر به مردم افزود: باتوجه به نیاز مردم و همچنین تغییر تکنولوژی، توسعه سیم مسی دیگر توجیه ندارندو باید اعتبارات را به سمت کشیدن فیبرنوری به همه روستاهای کشور ببریم که البته این کار بسیار بزرگی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کل اعتباری که بر اساس مصوبه مجلس برای روستاهای کشور اختصاص پیدا کرده است، ۳۰۰ میلیارد تومان در سال است که با این وجود نمی توان توسعه ارتباطات روستاها را با هم انجام داد، اظهار کرد: ضمن اینکه این اعتبارات برای توسعه خدمات دیگری چون پست نیز باید هزینه شود و فقط برای ایجاد ارتباط نیست.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه طی هفت ماه گذشته همه شهرهای کشور تحت پوشش شبکه نسل سوم و چهارم تلفن همراه قرار گرفته اند، تصریح کرد: از منابع باید بهینه استفاده کنیم و هزینه اساسی در توسعه فیبر صورت بگیرد.

بالا ترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با بیان اینکه دولت برای توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: بنابراین باتوجه به ظرفیتی که دانشگاه گیلان و رشت دارد علاقمند هستیم بخشی از این اعتبار به این دانشگاه اختصاص پیدا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان