Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با اشاره به ظرفیت بالای استان در نیروی انسانی فناوری گفت: گیلان با داشتن 536 شرکت در حوزه کسب وکارهای آنلاین رتبه هشتم را دارد.

فرزاد توکلی عصر امروز در نشست مشترک وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات با فعالین ICT و نخبگان گیلان در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: 54 دانشگاه فنی و مهندسی وجود دارد که 47 دانشگاه در حوزه Ict فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه 12 هزار دانشجو فنی در استان حضور دارند افزود: چهار هزار و 200 دانشجو فنی در گیلان در حوزه ICT فعالیت می کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با اشاره به تفاهم نامه همکاری اداره کل ارتباطات با دانشگاه های فنی و دانشگاه گیلان به منظور استفاده از ظرفیت جوانان بیان کرد: 18 درصد دانشجویان عرصه فناوری اطلاعات در گیلان حضور دارند که بیانگر استعداد بالای این استان در حوزه فناوری اطلاعات است.

وی از وجود 45 شرکت دانش بنیان در گیلان خبر داد و گفت: 58 شرکت فعال در پارک علم و فناوری گیلان وجود دارد که 10 شرکت دانش بنیان در حوزه نرم افزارهای فناوری مشغول هستند.

توکلی با بیان اینکه هفت مرکز فناوری در پارک علم و فناوری گیلان مستقر هستند خاطرنشان کرد: 536 شرکت در حوزه کسب وکارهای آنلاین در استان فعال هستند که در این عرصه رتبه هشتم کشور را در اختیارداریم.

وی با اشاره به حوزه شتاب دهنده های روستایی گفت: مرکز توسعه تتکا در حوزه کسب وکارهای روستایی فعالیت می کند و نقش های خوبی را در سطح استان ایفا کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان