Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : شبکه فیبر نوری و بستر دسترسی برای ارتباطات ثابت در منطقه آزاد انزلی و فاز چهارم پروژه سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در خمام با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.

عصر امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه ایجاد شبکه فیبر نوری و بستر دسترسی برای ارتباطات ثابت پرسرعت منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه افتتاح شد.

با افتتاح پروژه ایجاد شبکه فیبر نوری و بستر دسترسی برای ارتباطات ثابت پرسرعت منطقه آزاد انزلی بستر لازم برای راه اندازی فیبر نوری، تلفن ثابت، اینترنت پرسرعت و تلویزیون اینترنتی IP TV در سطح منطقه فراهم شده است.

سرمایه گذار بخش خصوصی در فاز نخست طرح راه اندازی خدمات ارتباطی هوشمند بالغ بر 100 میلیارد ریال هزینه کرده و قرار است در طول یک سال به اتمام برسد.

بر اساس مشخصات پروژه، زیرساخت فیبر نوری به طول 8.5 کیلومتر در فاز تجارت و سیاحت، شهرک صنعتی شماره 2 و مجتمع بندری کاسپین اجراشده و شبکه لایه دسترسی جهت ارائه خدمات ارتباطی به بیش از ۳۰ هزار نفر مشترک فراهم شده است.

در فاز دوم این پروژه که اجرای زیرساخت فیبر نوری به طول 30 کیلومتر جهت اتصال مرکز زیرساخت منطقه آزاد انزلی به مرکز زیرساخت شهرستان بندر انزلی است مبلغ 170 میلیارد ریال با سرمایه گذاری بر روی شبکه زیرساختی و شبکه لایه دسترسی از سوی بخش خصوصی تا نیمه دوم سال 97 آماده بهره برداری خواهد شد.

مجموع هزینه های احداث این دو مرحله با سرمایه گذاری حدود 270 میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به پایان خواهد رسید و اینترنت پرسرعت، پهنای باند اختصاصی، تلفن ثابت شبکه ای و خدمات ترانزیت بر روی شبکه فناپ تلکام در سطح کشور ازجمله سرویس های قابل ارائه در بستر تکمیل این پروژه بزرگ زیرساختی است.

وی همچنین بزرگ ترین آکواریوم کشور در منطقه آزاد انزلی را که با مشارکت سرمایه گذار خارجی در حال احداث است را مورد بازدید قرار داد.

آذری جهرمی قبل از حضور در منطقه آزاد نیز فاز چهارم پروژه «سیماک» سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور را در چاپارخانه خمام افتتاح کرد.

این پروژه شامل استعلامات میان دستگاهی متصل به 18 دستگاه علاوه بر جلوگیری از مفاسد حوزه املاک است و به منظور جلوگیری از جعل اسناد کاغذی، رفت وآمد کمتر ارباب رجوع و نظارت دقیق و شفافیت کامل بر بخش املاک کشور ایجادشده است.

این پروژه اشتعال زایی بیش از 80 نفر در بخش های دولتی را شامل شده که با توسعه این سیستم ظرفیت اشتغال به بیش از 800 نفر افزایش می یابد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان