Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : ناظر گمرکات استان گیلان با اشاره به اینکه بهسازی و ارتقای گمرک مرزی آستارا یکی از اولویت های استان است٬ گفت: دولت و گمرک برای بازسازی و ارتقای این گمرک بین المللی برنامه دارد.

ابوالقاسم یوسفی نژاد بعدازظهر پنجشنبه در جریان بازدید از اداره کل گمرک و همچنین بازدید از مکان تاریخی و موزه در حال احداث گمرک آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خانه چوبی و تاریخی گمرک آستارا یکی از اماکن قدیمی این شهرستان است که به عنوان یک میراث ملی ثبت شده و گمرک کشور در زمینه بازسازی و نگهداری آن اقدامات لازم را آغاز کرده است.

وی بابیان اینکه برای بازسازی این مکان تاریخی در دو مرحله اعتبارات لازم اختصاص یافته است ، افزود: بازسازی و نگهداری این مکان تاریخی از پیشرفت فیزیکی۵۰ درصدی برخوردار بوده و انتظار می رود تا پایان سال جاری تکمیل شود.

ناظر گمرکات گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان برای بازسازی و نگهداری مکان تاریخی گمرک مرزی آستارا هزینه شده و به ۷۰۰ میلیون تومان دیگر نیز برای تکمیل آن نیاز است، گفت: از این مقدار اعتبار در مرجله اول ۶۰۰ میلیون تومان و در مرحله دو نیز ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تصویب شده است.

یوسفی نژاد بابیان اینکه جهت بهسازی محوطه اداره کل گمرک آستارا بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است، خاطرنشان کرد: دولت و گمرک برنامه های خوبی برای بهسازی و ارتقای گمرک پرتردد و بین المللی آستارا پیش بینی کرده و در دست اجرا دارند.

وی با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون همکاری های بین المللی دو کشور همسایه ایران و جمهوری آذربایجان، اتمام گمرک ریلی در بارانداز ریلی آستارا را با جدیت دنبال می کند، تصریح کرد: صادرات کالا از بارانداز ریلی آستارا آغاز شده و تجار ایرانی مایل به صادرات مصالح ساختمانی و میوه از این گمرک ریلی و بین المللی تازه تاسیس کشور هستند.

یوسفی نژاد ادامه داد: اتمام گمرک ریلی در بارانداز ریلی آستارا باعث ایجاد فرصت های جدید شغلی در منطقه و افزایش درآمدهای گمرکی برای کشور می شود.

وی با تاکید بر حمایت رسانه ها از توسعه حمل و نقل و معرفی قابلیت ها و شاخصه های خط ریلی آستارا به جهت استقبال تجار از این خط ریلی، اظهار کرد: شهرستان مرزی آستارا از موقعیت بسیار ممتازی در حوزه اقتصادی و تجارت برخوردار است و وجود همزمان مرز زمینی، ریلی و دریایی اهمیت این شهرستان و قابلیت های اقتصادی آن را دو چندان کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان