Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان پیشنهاد ایجاد مدرسه آموزش هتلداری در گیلان با همکاری مؤسسات اتریشی را ارائه کرد و گفت: ایجاد این مدرسه می تواند به تمامی رده هایی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند آموزش های لازم را ارائه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری ظهر امروز در دیدار با سفیر کشور اتریش در ایران با اشاره به اینکه مردم ایران اتریش را به عنوان سرزمین گفتگو و دیپلماسی می شناسند افزود: میزبانی اتریش در مذاکرات برجام خاطراتی از دیپلماسی جمهوری اسلامی با 1+5  را در اذهان مردم ایران برجای گذاشته است.

وی به اراده رئیس جمهور و دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با اتریش اشاره و خاطر نشان کرد: استان های ایران می توانند سهم خوبی در تحقق این اراده داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه استان گیلان در حوزه های دارو سازی و صنعت چوب و کاغذ که اتریش در آن تخصص دارد، پیش رو است گفت: این موضوعات می تواند محور گسترش همکاری ها بین سرمایه گذاران 2 کشور باشد.

وی به وجود تجربیات خوب اتریش در موضوع گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: استان گیلان جزء سه استان برتر کشور در حوزه گردشگری است و معتقدیم می توانیم بهتر از شرایط کنونی در این بخش فعالیت کنیم.

استاندار طبیعت، سواحل، دریا، رودخانه های متعدد و مناطق جنگلی را از قابلیت های اصلی حوزه گردشگری گیلان عنوان و خاطر نشان کرد: در کنار این قابلیت ها تکمیل بخش عمده آزاد راه تهران به رشت، تکمیل راه آهن قزوین- رشت و وجود منطقه آزاد انزلی شرایط گیلان را ممتاز کرده است.

وی افزود: ظرفیت های موجود در گیلان می تواند زمینه تقویت مراودات 2 کشور در بخش گردشگری را تسهیل کند.

دکتر سالاری با بیان اینکه گیلان با وجود مواهب طبیعی بسیار می تواند میزبان گردشگران از اقصی نقاط دنیا باشد گفت: از سرمایه گذاران اتریشی دعوت می کنیم تا در حوزه گردشگری گیلان حضور فعال داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه گیلان دروازه ارتباط ایران با اروپا از سمت شمال کشور بوده گفت: این موضوع باعث شده تا در سده های گذشته بسیاری از رویدادهای جدید در گیلان و بویژه در انزلی اتفاق بیافتد.

نماینده عالی دولت در گیلان پیشنهاد ایجاد مدرسه آموزش هتلداری در گیلان با همکاری مؤسسات اتریشی را ارائه کرد و افزود: ایجاد این مرکز می تواند به سازمان ها، شرکت ها و تمامی رده هایی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند آموزش های لازم را ارائه کند.

در این دیدار سفیر اتریش در ایران گیلان را سومین مقصد سفر خود به استان های ایران پس از آغاز مأموریت عنوان کرد و گفت: گشاده رویی مردم گیلان نمادی برای گسترش روابط 2 کشور است.

وی به همکاری دیرینه 2 کشور ایران و اتریش اشاره کرد و افزود: وجود اعتماد، عنصر اصلی ارتباطات گسترده بین 2 کشور است.

اشتفان شولتس به 700 سال روابط دیپلماتیک، 500 سال گفتگوی دیپلماتیک بین 2 کشور اشاره و خاطر نشان کرد: امسال یکصد و شصتمین سال افتتاح سفارت خانه اتریش در ایران است.

وی به وجود یک مؤسسه فرهنگی در تهران از سوی اتریش به عنوان تنها کشور اروپایی اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم حجم مبادلات بین ایران و اتریش به دوران قبل از تحریم ایران برگردد که وابسته به برجام است.

سفیر اتریش به میزبانی کشورش در دوران مذاکرات ایران و 1+5 اشاره و خاطر نشان کرد: دولت و ملت اتریش معتقد است که ایران حق دارد از منافع برجام کمال بهره را ببرد.

وی افزود: تمام توان خود را برای استفاده از فرصت هایی که دکتر روحانی به گسترش ارتباطات بین 2 کشور اختصاص داده بکار می گیریم.

شولتس اظهار داشت: امیدواریم در مراودات اقتصادی بین 2 کشور گیلان سهم خوبی داشته باشد.

وی گردشگری و صنایع چوب و کاغذ را محورهای عملیاتی برای شروع همکاری های گیلان با استان های اتریش عنوان کرد و گفت: اتریش در موضوع گردشگری سبز و پایدار به عنوان یک کشور پیش رو مطرح است و از این ظرفیت برای گسترش ارتباطات کمال بهره را می بریم.

در پایان این دیدار دکتر سالاری تابلوی رشتی دوزی شده به عنوان یکی از صنایع دستی استان گیلان به سفیر اتریش اهداء کرد و سفیر اتریش نیز کتاب مشخصات دیدنی کشورش را به استاندار گیلان اهداء نمود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان