Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه ایجاد بانک ویژه فرهنگیان در قالب یک طرح توسط مجلس مطرح شده است گفت: تشکیل بانک ویژه فرهنگیان به بهبود وضعیت قشر فرهنگی جامعه کمک می کند.

اسدالله عباسی اظهار داشت: ایجاد بانک ویژه فرهنگیان با ارائه طرحی در دستور کار مجلس قرار گرفته است و امیدواریم با تشکیل آن بسیاری از دغدغه ها و نگرانی های فرهنگیان برای پرداخت مطالبات و سایر حوزه ها رفع شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تشکیل بانک فرهنگیان را گامی مهم در جهت کمک به وضعیت اقتصادی آنان اعلام کرد و بیان داشت: در حال حاضر فرهنگیان برای دریافت مطالبات خود و یا جهت دریافت تسهیلات بانکی مورد نیازشان با مشکلات عدیده و بروکراسی های اداری بسیاری مواجه اند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه ایجاد بانک فرهنگیان در حال حاضر به شکل ارائه طرح توسط مجلس مطرح شده است افزود: در صورت به نتیجه رسیدن این طرح در مجلس، فرهنگیان می توانند با انجام سپرده گذاری در این بانک بدون تشریفات اضافی معمول، تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند.

عباسی به مشکلات معلمان حق التدریس و ادامه بررسی مسائل مربوط به آنان در مجلس تأکید کرد و گفت: بسیاری از همکاران فرهنگی مانند مربیان پیش دبستانی، آموزش دهنده ها و حق التدریسان هنوز تعیین تکلیف نشده اند در حالی که مدتها است در سیستم فرهنگی و آموزشی کشور مشغول فعالیت و ارائه خدمتند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تنظیم طرحی در این کمیسیون مبنی بر تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی خبر داد و افزود: دولت بدون اینکه مشکلی از نظر اصل 175 قانون اساسی ایجاد شود باید طرحی را ارائه می داد که با عدم انجام این کار مجلس برای ساماندهی به وضعیت این افراد سریعاً ورود کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه کلیات طرح مذکور یکبار در کمیسیون آموزش و تحقیقات رد شده است گفت: صحن علنی مجلس با رد کلیات طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس مخالفت کرده است بنابراین این طرح برای انجام بررسی های بیشتر مجدداً به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع داده شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تأکید بر اینکه هفته آینده روند بررسی این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه پیدا می کند افزود: تمام تلاش نمایندگان معطوف به رفع اشکالات و موانع قانونی ایجاد شده در این طرح بین سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مجلس شورای اسلامی است.

عباسی لزوم جذب این افراد در پروسه برگزاری آزمون را از درخواست های اکید سازمان امور استخدامی اعلام کرد و گفت: در کنار این اظهارنظرها مجلس معتقد است نیروهای حق التدریس و آموزش دهنده ها قبلاً مراحل گزینشی را سپری کرده اند و قرار دادن مجدد آنان در شرایط سخت آزمون صحیح نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به سفرهای تحقیقاتی برخی از اعضای این کمیسیون به کشورهای اسکاندیناوی اشاره کرد و افزود: این سفرهای تحقیقاتی در راستای بررسی الگوهای موفق آموزشی، بهره گیری از تجارب کشورهای موفق و جهت بررسی ساختارهای آموزشی آنان انجام می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس ارتقای کیفی آموزش و بهبود شرایط فرهنگیان را از ضروریات اصلی کشور عنوان کرد و گفت: طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش باید با جدیت بیشتری دنبال شود تا در حوزه های مختلف آموزش و پرورش از قبیل ساختاری، محتوایی و نرم افزاری ساماندهی های لازم اعمال شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان