Wednesday، 22 May 2024 | چهارشنبه، 02 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: با هماهنگی صندوق کارآفرینی و امید به سمن های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعال تسهیلات ریالی تا مرز یک صد میلیون تومان پرداخت می شود.

محمدمهدی تندگویان عصر امروز در مراسم افتتاح خانه جوان در مجموعه یادگار امام شهر رشت اظهار کرد: امیدواریم به قول هوایی که درگذشته به جوان ها داده شده در وزارت ورزش و جوانان دنبال و به نتیجه برسد.

وی وعده های داده شده به جوانان امیدبخش است افزود: جوانان هیچ گاه از برخورد مدیران تا امید نمی شوند و آینده ساز این کشور هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خانه جوان را از نیازهای اساسی استان برشمرد و گفت: باید احداث خانه جوان درخور جوانان گیلان علاوه در رشت در شهرستان های استان نیز احداث شود.

وی با اشاره به مطالبات حوزه اشتغال و کارآفرینی گفت: همایش کارآفرینان کل کشور در گیلان در حال برگزاری هست که نقاط قوت آن بیش از نقاط ضعف آن است.

تندگویان با بیان اینکه شبکه های کارآفرینی در کشور تقویت می شوند افزود: در حال حاضر دو هزار سمن شبکه ای در کشور ایجادشده که در حوزه های مختلف اشتغال و کارآفرینی فعالیت می کنند.

وی با تأکید بر اینکه حوزه جوانان وزارت ورزش باید از نابسامانی خارج شود افزود: سازمان جوانان نیازمند ساختار منسجم و سیاست گذاری دقیق است تا جان بگیرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به آمادگی صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات ریالی تا مرز یک صد میلیون تومان به سمن های هنری فرهنگی و اقتصادی گفت: در گیلان صندوق حمایت از سمن ها آماده است و سمن ها می توانند به اداره کل مراجعه و از اعتبارات آن بهره مند شوند.

تندگویان با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی جوانان در گیلان گفت: برخی از دستگاه ها در جهت تعالی فعالیت های جوانان کارشکنی می کنند که با مشارکت استاندار قابل حل است.

وی با تأکید بر اینکه جوانان نباید عرصه خدمت را خالی کنند گفت: با مقاومت های صورت گرفته از سوی برخی دستگاه ها جوانان خوب درخشیده اند و منسجمانه در حال فعالیت هستند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان استان گیلان نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به ظرفیت جوانان در گیلان اظهار کرد: خانه جوان برای تک تک جوانان مردم گیلان است.

وی با بیان اینکه خانه جوان باید تسهیل گر آمپر جوانان باشد افزود: همه جوانان و خانواده هایشان می توانند از مراکز مشاوره و فرهنگی این خانه بهره مند شوند.

مریم بخشی با اشاره به رویکرد دولت در به کارگیری از ظرفیت جوانان گفت: طی سال گذشته تاکنون تلاش های برای توانمندسازی جوانان انجام شده و در تلاشیم تا برای اشتغال و کارآفرینی جوانان کام برداریم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به برنامه های پیش رو ورزش و جوانان تصریح کرد: گیلان برای نخستین بار در کشور میزبان کارآفرینان برتر در کشور است که فردا اختتامیه آن در انزلی برگزار خواهد شد.

بخشی افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان نیز فردا برای نخستین بار در کشور می شود تا مشکلات جوانان استان را کاهش دهد.

خانه های جوان مراکزی برای مطرح کردن ایده های نو جوانان، مشکلات و بررسی آن ها است که در تلاش اند تا با بهره گیری از ظرفیت سمن ها و دستگاه های اجرایی بین نیروهای جوان همگرایی ایجاد کرده و در راستای حال دغدغه های جوانان فعالیت کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان