Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : آلکسی استرلینکف امروز در بازدید از منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه هدف اصلی از بازدید منظقه آزاد انزلی توسط این تیم افزایش سطح همکاری های تجاری بین دو استان ساراتوف روسیه و گیلان در ایران است اظهار داشت: از آغاز تعاملات و همکاری استان ساراتوف و گیلان سال ها می گذرد.

معاون استاندار ساراتوف روسیه با بیان اینکه استان ساراتوف به دنبال ظرفیت های همکاری جدید در منطقه آزاد انزلی است و همکاری با این سازمان رویکردی مناسب و موثر است خاطرنشان کرد: امسال افزایش دو برابری حجم مبادلات بین دو کشور ایران و روسیه از اهداف مهم استان ساراتوف است.

استرلینکف با تاکید بر اینکه ظرفیت های گسترده ای به منظور همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی وجود دارد تصریح کرد: به زودی همکاری، مراودات تجاری و صادرات دو کشور روسیه و ایران علاوه بر بخش غلات و محصولات کشاورزی در بخش های مختلف افزایش می یابد.

معاون استاندار ساراتوف روسیه با بیان اینکه افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور توسعه اقتصادی را در دو استان ساراتوف و گیلان به وجود آورده و موجب ارتقای سرمایه گذاری در بخش های مختلف می شود بیان کرد: تصمیم ارتقای روابط استان ساراتوف روسیه با منطقه آزاد انزلی در سطح بالای حاکمیتی اتخاذ شده است.

وی با تاکید بر اینکه با ارتقای سطح ارتباطات، کشور روسیه از رقبای اروپایی خود پیشی می گیرد و شرکای تجاری خود را در ایران افزایش می دهد افزود: سال گذشته میزان مبادلات تجاری استان ساراتوف با ایران 26 میلیون دلار بود و امسال به دنبال افزایش دو برابری این مبادلات هستیم.

استرلینکف مزیت های سازمان منطقه آزاد انزلی را منحصر به فرد عنوان کرد با اشاره به اینکه این مزیت ها موجب برنامه ریزی های ویژه به منظور افزایش مناسبات این استان با منطقه آزاد انزلی شده است تصریح کرد: انگیزه افزایش تعاملات کشور روسیه با ایران افزایش یافته است.

معاون استاندار ساراتوف روسیه با بیان اینکه با توجه به ایجاد و تکمیل زیرساخت های لازم در منطقه آزاد انزلی انگیزه ای مطلوب برای گسترش همکاری ها در زمینه های اقتصادی و فرهنگی با این منطقه ایجاد شده است گفت: ساراتوف یک منطقه اقتصادی و کشاورزی شناخته شده در روسیه است.

استرلینکف با تاکید بر اینکه استان ساراتوف در حوزه صنعتی توانمند بوده و صنایع چند منظوره در آن مستقر است خاطرنشان کرد: استان ساراتوف روسیه با دارا بودن 20 دانشگاه معتبر از قطب های علمی کشور روسیه محسوب می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان